سلول های بنیادی،از تحقیق تا درمان | نخبه ها
خدمات مرکز


سلول های بنیادی،از تحقیق تا درمان
news-image


در سال‌های اخیر تحقیقات گسترده‌ای در زمینه سلول‌های بنیادی انجام شده که با نتایج ارزشمندی همراه بوده است. 
محققان و دانشمندانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند به کمک این دستاوردها به محدوده‌ای فراتر از مرزهای پیشین دنیای علم و فناوری قدم گذشته‌اند و افق‌های جدیدی پیش  روی آن‌ها گشوده شده است.

پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی یکی از این گروه‌های موفق است که به کمک دانشمندان و متخصصان توانسته است در سال‌های اخیر، دانش و فناوری سلول‌های بنیادی و سلول‎درمانی را در کشور توسعه دهد تا جایی که مقام معظم رهبری، شرایط تولید علم در این زمینه را در سطح علوم نانو و هسته‌ای می‌دانند و فعالیت‌های انجام شده در این زمینه را از اولویت‌های اصلی دانشی کشور معرفی کرده‌اند.

با توجه به اهمیت این موضوع گروه سلول‌های بنیادی رویان با هدف مطالعه و تحقیق درباره سلول‌های بنیادی از سال 1382 فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرد و پس از گذشت 8 سال از راه‌اندازی، این گروه به سطح پژوهشکده زیست شناسی و فناوری سلول‌های بنیادی ارتقا پیدا کرد.

این پژوهشکده اکنون فعالیت‌های خود را در سه حوزه تولید، ترجمان و کاربرد دانش سلول‌های بنیادی متمرکز کرده است. محققان این مرکز به دستاوردهای مهم و ارزشمندی در زمینه شناخت قابلیت‌های سلول‌های بنیادی دست یافته‌اند.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
رونق ایران ساخت مجموعه حمایت‌ها از محصولات دانش‌بنیان تدوین شد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از ساخت داخل کالای دانش‌بنیان یک بسته حمایتی متنوع را تدوین کرده است.


news-image
نقش تغذیه و ورزش در افزایش قد کودکان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: اگر در خانواده ای قد پدر و مادر متوسط یا کوتاه است با تغذیه و ورزش مناسب


news-image
هیدروژن سولفید به سوخت پاک هیدروژنی تبدیل می شود

محققان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در تحقیقات آزمایشگاهی خود موفق به سنتز یک نانوکاتالیست محلول جامد شدند که ...