تشخیص رفتارهای مشکوک به خود کشی با هوش مصنوعی | نخبه ها
خدمات مرکز


تشخیص رفتارهای مشکوک به خود کشی با هوش مصنوعی
news-image


دولت کانادا قصد پیاده‌سازی برنامه‌ای را دارد که طی آن با استفاده از هوش مصنوعی در بستر شبکه‌های اجتماعی بتواند رفتارهای مشکوک به خودکشی را تشخیص داده و ردیابی کند.
به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، دولت کانادا با همکاری شرکت فعال در حوزه هوش مصنوعی موسوم به "Advanced Symbolics" در تلاش برای پیش‌بینی و کنترل افزایش خطر ابتلا به خودکشی توسط نظارت بر پست‌های به اشتراک گذاشته شده در شبکه‌های اجتماعی است.

این شرکت پست‌ها را از 160 هزار حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی تجزیه و تحلیل خواهد کرد و به دنبال علایم تمایل به خودکشی خواهد بود.این شرکت قصد دارد بتواند پیش‌بینی کند که در کدام مناطق کانادا احتمال رفتارهای خودکشی رو به افزایش است.

موارد تحت نظارت شرکت شامل "اندیشه" (افکار)، "رفتار" (یعنی تلاش برای خودکشی، آسیب به خود و خودکشی) و "ارتباطات" (یعنی تهدیدات خودکشی و برنامه‌ها) است.با استفاده از این دانش، دولت کانادا می‌تواند مطمئن شود که منابع بیشتری در زمینه سلامت روان در موقع مورد نیاز در دسترس است.

کانادا تنها کشوری نیست که برای حمایت بیشتر از افرادی که انگیزه یا قصد خودکشی دارند، به استفاده از این تکنولوژی رو آورده است.

در ماه نوامبر، فیس‌بوک یک ابزار پیشگیری از خودکشی مبتنی بر هوش مصنوعی را در سطح جهانی راه‌اندازی کرد که به دست کاربرانی می‌رسد که مطالب اشتراکی آنها می‌تواند نشانه‌ای از افکار خودکشی داشته باشد و به کاربران دیگر این امکان را می‌دهد محتوایی را که فکر می‌کنند ممکن است نشانه‌ای از خطر خودکشی باشد، گزارش کنند.

اینستاگرام که متعلق به فیسبوک است نیز سال گذشته ابزارهایی را عرضه کرد که کاربران را قادر ساخت تا فیلم‌های "زنده"(لایو) که نشانه‌هایی از میل به خودکشی دارند را گزارش دهند.در چنین مواردی به سرعت و بی‌درنگ منابع و مطالب سلامت روانی به فرد ارسال می‌شود تا به وی کمک کند.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
پنجمین همایش بین المللی کاشت حلزون آغاز شد

پنجمین همایش بین المللی کاشت حلزون شنوایی و علوم وابسته، چهارشنبه با حضور پزشکان داخلی و خارجی در دانشگاه علوم پزشکی مشه ...


news-image
هم‌افزایی بیش از صد و پنجاه شرکت داخلی در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضا ...

هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی ایران با حضور بیش از 150 شرکت داخلی و حضور نمایندگانی از


news-image
هشتمین کارگروه تخصصی آنالیز سطح در شبکه آزمایشگاهی آغاز به کار کرد

هشتمین کارگروه تخصصی دستگاهی شبکه آزمایشگاهی با عنوان آنالیز سطح، فعالیت خود را با همراهی