چراغ‌های روشنایی معابر هوشمند به دنبال شناسایی رفتار مردم | نخبه ها
خدمات مرکز


چراغ‌های روشنایی معابر هوشمند به دنبال شناسایی رفتار مردم
news-image


مسئولان شهر سن‌دیه‌گو با نصب چراغ‌های روشنایی معابر هوشمند به دنبال بررسی و شناسایی رفتار مردم، درگیری‌های مسلحانه و غیر مسلحانه، بررسی تعداد پارکینگ‌ها و همچنین سنجش میزان آلودگی هوا هستند.
به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، مهمترین ویژگی چراغ‌های هوشمند، عدم نیاز به نیروی انسانی جهت بسیاری از وظایف مورد نیاز جهت حفظ و نگهداری تجهیزات شهری و جلوگیری از رفتارهای قانون شکنانه است.

تاکنون مسئولان شهر سن‌دیه‌گو 50 عدد از چراغ‌های هوشمند معابر مجهز به حسگرهایی همچون دماسنج، رطوبت‌سنج و حسگر تشخیص شاخص کیفیت هوا را در نقاط مختلف شهر نصب کرده‌اند.شرکت جنرال الکتریک مسئولیت تولید چراغ‌های هوشمند با ارتفاع بین 36 تا 54 متر را بر عهده گرفته است.

شاید بهترین قابلیت این چراغ‌ها نشانه‌گذاری فضاهای خالی پارک و نشان‌دادن آنها به رانندگان سرگردان از طریق ارتباط بی‌سیم است.سخنگوی شرکت جنرال الکتریک گفت: هر دستگاه چراغ شهری هوشمند مجهز به حسگر تشخیص صدا و موقعیت محل شلیک گلوله از فاصله 10 کیلومتری است، بنابراین با این ویژگی منحصربه‌فرد می‌توان از طریق شبکه‌ای از چراغ‌ها محل وقوع تیراندازی را قبل از تشخیص پلیس شناسایی کرد.

به گفته یکی از مسئولان شهرداری سن‌دیه‌گو قرار است به زودی 3200 دستگاه چراغ هوشمند در تمام معابر این شهر نصب شوند.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
بازگرداندن دامنه حرکتی زانو بعد از انجام عمل جراحی

از سوی پژوهشگران کشور دستگاهی برای فیزیوتراپی زانو در بعد از اعمال جراحی


news-image
ربات ها بازیگران جدید اقتصاد دیجیتال می‌شوند

همراه با توسعه فناوری های نوین که با شتابی فزاینده همراه است ربات های جدید وارد حوزه اقتصاد دیجیتال شدند تا وعلاوه بر اف ...


news-image
سرمایه‌گذاری در حوزه پزشکی مسیر پیشرفت کشور را هموار می‌کند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی گفت: در ایران حوزه‌ای پول‌ساز تر از ح ...