تلاشی برای فعال کردن حلقه ارتباطي صنعت و دانشگاه | نخبه ها
خدمات مرکز


تلاشی برای فعال کردن حلقه ارتباطي صنعت و دانشگاه
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی آقایی مدیر عامل موسسه تحقیقاتی و آموزشی نور (توان) درباره فعالیت های این مرکز دانش بنیان اظهار کرد: این موسسه با حضور جمعي از اعضاي هيئت علمي دانشگاه ها، مراكز علمي و خبرگان صنعت در بخش خصوصي شكل گرفت تا ارائه خدمات با بهترين كيفيت به صنايع و بعنوان حلقه ارتباطي صنعت و دانشگاه فعال باشد. جذب پروژه هاي دانشگاهي از يك سو و شناسايي نيازهاي صنعت از طرف ديگر، فراهم آوردن زمينه لازم جهت اجراي آنها اهدافی است که این مرکز دنبال می کند.
وی ادامه داد: مواد اولیه دارویی، داروهای بیوتکنولوژیک و نوترکیب، فرمولاسیون های دارویی، غذا و مکمل ها، پروژه های خدمات تحقیقاتی، بهداشت محیط و محیط زیست برخی از حوزه های کاری این موسسه است.
آقایی درباره خدمایی که موسسه ارائه می دهد نیز گفت: آزمایشگاه این موسسه در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تجهیزات کافی برای انجام آزمون های غذا، دارو و زیست محیطی بر اساس روش های فارماکوپه فعال است
به گفته وی، کنترل کیفیت اولیه مواد دارویی، فرماسیون دارو و مکمل های غذایی، انجام تست های فیزیکو شیمیایی آنالیز دستگاهی و میکروبی و انجام تست های برون تن و درون تن داروهای ژنریک ایران خدماتی است که آزمایشگاه ارائه می دهد.
آقایی درباره خدماتی که در بخش مشاوره موسسه ارائه می شود گفت: مشاوره در ساخت و تجهیز آزمایشگاه های غذا و دارو، قراردادهای مشارکتی در فرماسیون و تولید دارو، انجام پروژه های صنعتی توسط متخصصان ما انجام می شود.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
تفاهم‌نامه همکاری تسهیل توسعه‌ی فناوری نانو در حوزه‌ی کشاورزی و منابع طبیعی امضا ...

تفاهم‌نامه همکاری ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به‌منظور تسهیل توسعه‌ی فناوری نانو در ح ...


news-image
دوره تخصصی کشت بافت گیاهان زارعی، باغی و زینتی برگزار می گردد

با حمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری دوره تخصصی کشت بافت گیاهان زارعی، باغی و زینتی از 18 تا 20 مردادماه برگزار می‌شود.


news-image
لیتیم بروماید

محمد علی دست بلارکی عضو موسسه حامی نوابغ جوان (حامی نخبگان) موفق به ابداع و ارائه لیتیم بروماید برای اولین بار گردید.