شرکت دانش‌بنیان و هستۀ نخبگانی دو رکن توسعۀ منطقه‌ای هستند | نخبه ها
خدمات مرکز


شرکت دانش‌بنیان و هستۀ نخبگانی دو رکن توسعۀ منطقه‌ای هستند
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای توسعۀ همکاری‌ها و تعامل با دستگاه‌های درون‌استانی با هدف توان‌افزایی و مهارت‌آموزی اجتماع نخبگانی خاصه در زمینه‌های تجاری‌سازی ایده و اختراع، نشست هم‌اندیشی نخبگان و مستعدان‌برتر استان خراسان‌شمالی با رئیس پارک علم‌و‌فناوری استان به همت بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی، برگزار شد.

در این نشست، پیله‌ور؛ رئیس پارک علم‌و‌فناوری خراسان‌شمالی ضمن مثبت‌ ارزیابی‌کردن تعاملات دوجانبه با بنیاد نخبگان استان، به امکان‌ها و امکانات این پارک برای تجاری‌سازی ایده‌ها، ابتکارت و اخترعات مستعدان‌برتر و مخترعان بومی اشاره کرد و گفت: اجتماع نخبگان بومی مخصوصاً مخترعان سطح سه جشنواره رویش، می‌توانند با حضور در این پارک و استفاده از ظرفیت‌های موجود، روند حرکتی خود را تسریع و تسهیل کنند.

وی افزود: خوشبختانه تسهیلات خوبی از سوی پارک علم‌وفناوری و مراکز رشد دانشگاهی برای رسیدن ایده‌ها و اختراعات به عرصۀ تولید و شکوفایی استعدادهای عملی، وجود دارد.

پیله‌ور جهت‌دهی اجتماع نخبگان بومی به سمت تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و توجه به هسته‌های نخبگانی را از ضروریات توسعۀ منطقه‌ای و کشوری دانست و اظهار داشت: نخبگان، سرآمدان، مستعدان‌برتر و مخترعان علاوه بر عرصه‌های علمی، باید در زمینه‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی نیز پیشرو و پیشبر باشند.

در بخش دیگری از این نشست، مهدی قاسمی‌فرد؛ رئیس بنیاد نخبگان استان نیز ضمن اشاره به لزوم حمایت از طرح و اندیشۀ نخبگانی، حس تعلق و تعهد را بارزه‌های اصیل شخصیتی مستعدان و مخترعان دانست و گفت: حضور فعال اندیشه نخبگانی در چرخۀ خدمت‌رسانی به جامعه تنها راه توسعه و پیشرفت است.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
همایش هزاره سوم؛ گامی استوار در مدیریت استعدادها

17 محقق برجسته داخلی و خارجی در «همایش بین‌المللی مدیریت استعدادها در هزاره


news-image
آب دریا شیرین‌تر می‌شود

پژوهشگر پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی، موفق به معرفی یک پلیمر ضد رسوب، برای تصفیه بهتر آب آشامیدنی در دستگاه‌های تصفی ...


news-image
چرا اثر انگشت داریم

انسان و بسیاری از دیگر اعضای خانواده نخستینیان، در دستان و پاهای خود دارای خطوطی ویژه