قایق برقی خودکاری که مانند آسانسور فراخوانده می شود | نخبه ها
خدمات مرکز


قایق برقی خودکاری که مانند آسانسور فراخوانده می شود
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، مهندسان نروژی برای اولین بار قایق برقی خودکاری تولید کرده اند که می توان آن را مانند یک آسانسور فراخواند و پس از سوار شدن از یک سوی کانال به سوی دیگر آن حرکت کرد.

قایق یادشده به طور کاملا خودکار فعالیت می کند و برای حرکت در مسیرهای مختلف نیازی به هدایت از طریق کابل و غیره ندارد. این قایق می تواند ۱۲ مسافر را حمل کند و برای فراخواندن آن به منظور حرکت به سمت دیگر کانال باید دکمه ای که به این منظور تعبیه شده، فشرده شود.

مسیریابی این قایق با استفاده از سیستم ناوبری ماهواره ای جی ان اس اس صورت می گیرد. البته چهار حسگر نیز برای مدیریت رادار، دوربین مادون قرمز، دوربین اپتیکال و سیستم مانع یاب و فاصله سنج LiDAR در نظر گرفته شده است.

تعدادی حسگر نیز در دو سوی کانال آب نصب شده که اطلاعات مورد نیاز را به طور بی سیم در دسترس قرار می دهد. این قایق پس از پیاده کردن مسافران و تا زمان پرشدن ظرفیت خود به طور خودکار باتری هایش را در کنار کانال شارژ می کند. استفاده عمومی از قایق یادشده از سال آینده میلادی آغاز می شود. این قایق می تواند فاصله ای صدمتری را در عرض یک دقیقه طی کند.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
اینترنت ماهواره ای چیست و چگونه کار می‌کند

اینترنت ماهواره‌‌ای یکی از روش‌های دسترسی به محتویات وب است که به واسطه ارتباطات


news-image
توسعه هیدروپونیک در ایران منطقی نیست

افتتاح فاز اول بزرگترین گلخانه هیدروپونیک کشور در استان مرکزی صورت گرفته است


news-image
نانوفناوری و چاپ سه‌بعدی آلیاژهای آلومینیوم

دانشمندان آزمایشگاه HRL اعلام کردند یک انقلاب در علم متالورژی برای چاپ سه‌بعدی آلیاژهای آلومینیوم با استحکام بالا، به ار ...