مدیریت زمان، راهکاری بر کاهش استرس | نخبه ها
خدمات مرکز


مدیریت زمان، راهکاری بر کاهش استرس
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا، نخستین روزهای تابستان با کارزار سخت کنکور گره خورده است و بیشتر دانش آموزان روزها را در تلاش برای برقراری ارتباط میان تست ها و گزینه های درست به شب می رسانند و شب ها را با کابوس قبول شدن یا نشدن میان رقبایی که کمر به همت ساخت آینده خود بسته اند، صبح می کنند.

حال و هوایی که نزدیک به یک میلیون و 11 هزار و 825 داوطلب دارند که در نوبت های صبح و بعد از ظهر روزهای پنجشنبه و جمعه - هفتم و هشتم تیرماه - در 375 شهرستان و بخش مختلف کشور و 479 حوزه امتحانی بر صندلی آزمون می نشینند.
با در نظر گرفتن این موضوع، کاستن بار استرس و همراه شدن با آرامش در این روزهای نزدیک به آزمون، نقش بسیار مهمی در برقراری ارتباط صحیح میان دانش آموزان و روند تست زنی دارد، آرامشی که با بیان مهارت های لازم به والدین و فرزندان امکان پذیر است. موضوعی که «حسن بهرامنی» روانشناس در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا عنوان کرد.

حجم بالای کار در زمان کوتاه، به خودی خود استرس و اضطراب به دنبال دارد اما این استرس اگر به گونه ای باشد که در حالت فیزیکی و روحی فرد تاثیر بگذارد، مطلوب نیست. موضوعی که بهرامنی با اشاره به آن گفت: کنکور هم اتفاقی است که با توجه به حاشیه هایی که دارد بیشتر تولید استرس می کند چرا که دانش آموزان ما یاد گرفته اند در طول سال تحصیلی،کار مشخصی را انجام دهد به عنوان مثال در یک ساعت و نیم، به 10سوال فیزیک پاسخ دهند اما درمورد کنکور باید گفت آزمونی است که در یک فرصت زمانی استاندارد قرار است همین دانش آموز تعداد بیشماری سوال کاملا استاندارد با ضریب مشخص را جواب دهد.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
ماکرو جلبک‌ به‌منظور استخراج هیدرو کلوئید آگار پرورش یافت

با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی؛ جلبک دریایی "گراسیلاریا کورتیکاتا" از گونه‌های بومی اس ...


news-image
ورزش تاثيري بر تخمدان پلی‌کیستیک ندارد

در پژوهشی که نتایج آن اخیرا در نشریه انگلیسی‌زبان IJFS وابسته به جهاد دانشگاهی منتشرشده


news-image
مبانی نقشه‌برداری مغز آموزش داده می‌شود

«آموزش مبانی نقشه برداری مغز» عنوان کارگاه تئوری و عملی است که دومین روز از آخرین ماه سال 97 آغاز می‌شود.