برگزاری همایش بین‌المللی پرورش ماهی برگزار می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


برگزاری همایش بین‌المللی پرورش ماهی برگزار می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ با همکاری مشترک سازمان شیلات ایران، اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران و هماهنگی شرکت‌های خارجی فعال در زمینه‌های مختلف مرتبط با امور پرورش ماهی در قفس، همایش بین‌المللی پرورش ماهی در قفس، سیزدهم تیرماه امسال در اتاق بازرگانی تهران برگزار خواهد شد.

 

حسینعلی عبدالهی معاون آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران ادامه داد: در این همایش،  23 شرکت فعال در زمینه پرورش ماهی در قفس از کشورهای نروژ، فرانسه، اسپانیا، هند، چین و استرالیا حضور خواهند داشت.زمینه‌های فعالیت شرکت‌هایی که در این همایش حضور می‌یابند، شامل مطالعه، طراحی و ساخت قفس، تجهیزات وابسته، تولید بچه ماهیان دریایی، تولید خوراک و افزودنی‌ها، خدمات کارشناسی و بهداشتی و سایر موارد مرتبط با پرورش در مزارع دریایی است.

عبدالهی هدف اصلی از برگزاری این همایش را جذب همکاری بیشتر شرکت‌های خارجی و جلب حمایت سفارتخانه‌ها و سازمان‌های داخلی مرتبط با آبزی‌پروری در قفس دانش و گفت: ازآنجاکه این همایش یک‌روزه خواهد بود، لذا فرصتی برای طرح و بحث مسائل علمی، صنفی، اداری، کارشناسی و مدیریت نیست.

وی بیان داشت: همچنین 130 شرکت داخلی  مرتبط با پرورش ماهی در قفس در همایش مذکور حضور خواهند یافت.

به گفته عبدالهی، اتاق فکر همایش نیز شامل مدیران سازمان شیلات، سازمان تحقیقات علوم شیلاتی، دامپزشکی، محیط‌زیست، ریاست جمهوری، بانک کشاورزی، صندوق بیمه، بخش خصوصی و اتحادیه تولید و تجارت آبزیان است.

معاون آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران، تصریح کرد: سیاست‌های کلی همایش و همکاری در برنامه‌ریزی و اجرا از وظایف این اتاق فکر است.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
کتاب تحولات حمل‌ونقل دریایی منتشر شد

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی؛ باهدف شناخت ظرفیت‎ها و شرایط موجود در کشورهای فعال حوزه حمل‌ونق ...


news-image
تشخیص پارکینسون با آزمایش خون ممکن است؟

محققین کشورمان در تلاشی علمی تحقیقاتی سعی کردند بیان یک ژن را به‌عنوان نشانگری زیستی برای تشخیص بیماری پارکینسون مورد بر ...


news-image
پیشگیری از اچ‌آی‌وی با برنج اصلاح‌ژنتیکی شده

پژوهشگران آمریکایی، انگلیسی و اسپانیایی، موفق به تولید سویه جدید برنج حاوی پروتئین‌های خنثی‌کننده اچ‌آی‌وی (HIV) شده‌اند ...