استارت‌آپ نقش مهمی در ایجاد فضای کسب‌وکار پایدار دارد | نخبه ها
خدمات مرکز


استارت‌آپ نقش مهمی در ایجاد فضای کسب‌وکار پایدار دارد
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حشمت‌الله عسگری؛ معاون استاندار سمنان با اشاره به نقش استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها در ایجاد کسب‌وکار در فضای مجازی، گفت: هوشمندسازی، زمینه‌ساز ارتباط مداوم و مستمر حوزۀ ICT با بدنۀ اجرایی استان و تسهیل‌کنندۀ مسیر اشتغال‌زایی پایدار است؛ بنابراین توجه به داشته‌های بومی و ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی در استان یک ضرورت است.

عسگری با اشاره به تعدد دانشجویان و دانش‌آموختگان در استان سمنان، افزود: استفاده حداکثری از ظرفیت‌های حوزۀ ICT در شهرها و حتی روستاهای استان، نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و فعال‌شدن همه جانبه در عرصه‌های استارت‌آپ و شتاب‌دهنده‌ها است. در این حوزه‌ها علاوه بر پارک علم‌وفناوری، باید شرایط برای حضور بخش‌خصوصی نیز فراهم شود.

معاون استاندار سمنان ادامه داد: در عصر حاضر با توجه به سرعت بالای رویدادها، باید ایده‌های ارائه‌شده قابل دفاع و پرورش باشند. از سوی دیگر، می‌توان با برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های باکیفیت، به رشد ایده‌های ثروت‌ساز با ارزش‌افزوده بالا خاصه در دانشگاه‌ها سرعت بخشید. در این بین، حضور دستگاه‌های اجرایی و بخش‌خصوصی سرمایه‌گذار نیز نقش مهمی در تشویق افراد به حضور در عرصۀ ایده‌پردازی دارد.

وی با بیان اینکه اتکای استان به دولت از حد منطقی فراتر رفته است، تصریح کرد: ایجاد فضای کسب‌وکار نوپا در استان می‌تواند سبب رشد متوازن و توسعۀ پایدار منطقه‌ای شود؛ این مهم در حوزۀ فناوری‌اطلاعات از اهمیت بیشتری برخوردار است.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
پروتز مغزی تقویت حافظه با موفقیت روی انسان آزمایش شد

درمطالعه جدید پروتزمغزی برای تقویت حافظه روی انسان در مرکز پزشکی باپتیست ویک پریس، نصب و آزمایش شد، حافظه کوتاه مدت و بل ...


news-image
ساخت دستشویی فرنگی کشویی با قابلیت تنظیم ارتفاع دستشویی فرنگی بیمارستانی

دستشویی فرنگی کشویی با قابلیت تنظیم ارتفاع در مرکز خلاقیت و نوآوری بسیج ساخته شد.


news-image
فرصت ارائه ایده به دانش‌آموزان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

سومین جشنواره دانش‌آموزی ایده‌ها و فرصت‌ها با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری