سازه‌های اسکلتی روند رو به رشد داشته است | نخبه ها
خدمات مرکز


سازه‌های اسکلتی روند رو به رشد داشته است
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، دکتر علی بیت‌الهی در نشست خبری امروز با اشاره به جزئیات زلزله بزرگ منجیل در 28 سال گذشته،‌ افزود: در 28 سال گذشته  31 خرداد ماه زلزله رودبار با بزرگای 7.4 و در مقیاس دیگر با بزرگای 7.7 در منطقه‌ای در حوالی شهرهای رودبار، لوشان‌ و رستم‌آباد رخ داد که امتداد آن در تهران و در منطقه امیرآباد احساس شد.

وی ادامه داد: در این زلزله 500 هزار نفر بی‌خانمان و 35 هزار نفر کشته شدند. این حادثه دو سال بعد از رها شدن از جنگ تحمیلی در ایران رخ داد که ساختارهای لازم را برای مدیریت بحران نداشتیم.

وی با بیان اینکه این زلزله اثرات مثبتی در ایجاد ساختارهای مدیریت بحران در برابر زلزله و حوادث غیر مترقبه در کشور داشته است، اضافه کرد: در آن زمان 8 میلیون واحد مسکونی در این منطقه وجود داشت که اکثر این سازه‌ها فاقد اسکلت بودند.

مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات مسکن‌، راه و شهرسازی اضافه کرد: در حال حاضر از 22 میلیون واحد مسکونی در این منطقه حدود 13 میلیون واحد آن مسکونی اسکلتی و 9 میلیون آن فاقد اسکلت است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
برگزاری نخستین همایش ملی عسل و علوم زیست‌مولکولی

نخستین همایش ملی عسل و علوم زیست‌مولکولی، با حمایت معنوی ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی


news-image
نهمین مسابقه ملی فناوری نانو راهی برای توسعه فناوری است

مسابقه ملی فناوری نانو بزرگ‌ترین رقابت علمی در حوزه فناوری نانو در میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان است که هرساله با حضور ...


news-image
اولین واکسن جهانی آنفلوانزا وارد فاز آزمایش بالینی شد

یک شرکت داروسازی در انگلیس، فاز دوم آزمایش بالینی آنچه که اصطلاحا "اولین واکسن جهانی آنفلوانزا" عنوان می شود