سازه‌های اسکلتی روند رو به رشد داشته است | نخبه ها
خدمات مرکز


سازه‌های اسکلتی روند رو به رشد داشته است
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، دکتر علی بیت‌الهی در نشست خبری امروز با اشاره به جزئیات زلزله بزرگ منجیل در 28 سال گذشته،‌ افزود: در 28 سال گذشته  31 خرداد ماه زلزله رودبار با بزرگای 7.4 و در مقیاس دیگر با بزرگای 7.7 در منطقه‌ای در حوالی شهرهای رودبار، لوشان‌ و رستم‌آباد رخ داد که امتداد آن در تهران و در منطقه امیرآباد احساس شد.

وی ادامه داد: در این زلزله 500 هزار نفر بی‌خانمان و 35 هزار نفر کشته شدند. این حادثه دو سال بعد از رها شدن از جنگ تحمیلی در ایران رخ داد که ساختارهای لازم را برای مدیریت بحران نداشتیم.

وی با بیان اینکه این زلزله اثرات مثبتی در ایجاد ساختارهای مدیریت بحران در برابر زلزله و حوادث غیر مترقبه در کشور داشته است، اضافه کرد: در آن زمان 8 میلیون واحد مسکونی در این منطقه وجود داشت که اکثر این سازه‌ها فاقد اسکلت بودند.

مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات مسکن‌، راه و شهرسازی اضافه کرد: در حال حاضر از 22 میلیون واحد مسکونی در این منطقه حدود 13 میلیون واحد آن مسکونی اسکلتی و 9 میلیون آن فاقد اسکلت است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
عملکرد مدارهای نورونی افراد معتاد به حالت اولیه بازمی‌گردد

محققان کشور در طرحی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی نشان دادند که انجام فعالیت‌های بدنی عملکرد ...


news-image
خودروی خودران لیزری در برف

محققان خودروی خودرانی ساخته اند که قابلیت جهت یابی مسیر و حرکت در برف با سرعت ۴۰ کیلومتر برساعت را دارد


news-image
تعریف نقش سطوح آموزش عالی سلامت در بسته های تحول و نوآوری

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: نقش تمامی سطوح آموزش عالی سلامت در اجرای بسته های تحول