کتاب «ازچکادهای بام ایران» چاپ می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


کتاب «ازچکادهای بام ایران» چاپ می‌شود
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای اصل معرفی و الگوسازی از نخبگان و مفاخر بومی و با تأکید بر پاسداشت نخبگی و خدمات ارزنده و بی‌بدیل به جامعۀ بومی، جلسه بررسی و نهایی‌سازی کتاب مشاهیر و مفاخر استان چهارمحال‌وبختیاری با حضور رییس بنیاد نخبگان استان، رییس سازمان فرهنک و ارشاد اسلامی چهارمحال‌وبختیاری و اعضاء انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.

در این نشست، مجتبی بنیادیان؛ رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری از چاپ کتاب مشاهیر و مفاخراستان تحت عنوان «ازچکادهای بام ایران» به همت بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری و با همکاری سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، خبر داد و گفت: استان چهارمحال‌و‌بختیاری دارای مفاخر و چهره‌های ماندگار فراوانی در حوزه‌های مختلف به ویژه شعر و ادبیات فارسی است که ثبت آنان علاه بر ماندگاری، منجر به ایجاد فضای مناسب فرهنگی در جامعه می‌شود.

وی توجه به سرمایۀ معنوی مفاخر و مشاهیر فرهنگی را یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی دانست و ادامه داد: چاپ کتاب مفاخر استان می‌تواند در معرفی هرچه بیشتر ادبای استان چهارمحال‌و‌بختیاری و توسعه فرهنگ آن نقش بسزایی داشته باشد.

 بنیادیان در ادامه یادآور شد: ضرورت دارد آثار مشاهیر و مفاخر استان به رشته تحریر در آورده شود تا نسل آینده بتوانند در قالب کتابی ارزشمند از آن بهره بگیرند.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
نخستین رویداد استارتاپ ویکند سلامت الکترونیک برگزار می شود

نخستین رویداد استارتاپ ویکند سلامت الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی تهران در روزهای ۳ تا ۵ مرداد ۹۷ برگزار می شود.


news-image
چرا دست و پایمان خواب می رود

وقتی برای مدت زیادی به صورت ثابت در یک جا می‌نشینیم، دست یا پایمان خواب می‌رود. چه اتفاقی در بدن افتاده که چنین می‌شود؟ ...


news-image
یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های اروپا میزبان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی خواهد بود

هانوفر آلمان هر دو سال یکبار در روزهای بهاری سال، روزهای شلوغی را پشت سر می گذراند، روزهایی شلوغ و پر رفت و آمد. کشورهای ...