محصولات دانش‌بنیان نیازمند بازارسازی بین‌المللی هستند | نخبه ها
خدمات مرکز


محصولات دانش‌بنیان نیازمند بازارسازی بین‌المللی هستند
news-image


سعید اصغری؛ عضو هیئت‌علمی سازمان فضایی ایران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم نهادینه‌شدن ادبیات استارت‌آپ در کشور، گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام‌شده خاصه در حوزه‌های فرهنگی، امروزه فرهنگ استارت‌آپ و دانش‌بنیان در کشور نهادینه شده است.

وی افزود: دولت و دانشگاه می‌توانند ایده‌ها را تا رسیدن به بخش تحقیق و توسعه در صنعت و توسعۀ فناوری حمایت کنند اما باید دانست در عرصۀ تولید انبوه و بازار، ایده باید به شرکت دانش‌بنیان تبدیل شود.

اصغری ادامه داد: در گام اول، باید نیازسنجی انجام شود و سپس براساس آن فناوری توسعه یابد. تزریق توان افرادی که توانمندی فنی بالایی دارند و می‌توانند محصول را از مقیاس آزمایشگاهی به اندازه‌های صنعتی و واقعی برسانند، از گام‌های بعدی است.

این محقق‌ مکانیک اضافه کرد: حضور افرادی که مدیریت را بلد باشند و بتوانند بازارسازی و بازاریابی منطقی را انجام دهند، از دیگر نیازهای عرصۀ دانش‌بنیان است. به عبارت دیگر، برای موفقیت در این حوزه، باید متناسب با هر بخش، توان و تخصص لازم تزریق شود.

عضو هیئت‌علمی سازمان فضایی ایران تصریح کرد: شرکت دانش‌بنیان با پول دولتی به موفقیت نمی‌رسد چراکه برای موفقیت در این عرصه، انگیزه‌های فردی ملاک است. در واقع، حضور بخش‌خصوصی با انگیزه‌های مالی و غیرمالی بالا می‌تواند محرک موفقیت شرکت دانش‌بنیان باشد و محصولات را در بازار رقابت به جایگاه مناسب برساند. این مورد در محصولات های‌تک اهمیتی دوچندان دارد.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
بزرگترین مزرعه بادی جهان ساخته می شود

دولت بریتانیا در پروژه ای جاه طلبانه و با همکاری یک شرکت هلندی در نظر دارد


news-image
فعالیت‌های دریایی بر پایه دانش گسترده می‌شود

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی، با هدف ارتقای سطح


news-image
امکان شنیدن نور ممکن شد

پژوهشگران آلمانی توانستند با روش جدیدی، امکان "شنیدن نور" را برای گروهی از موش‌سانان فراهم کنند.