کارگاه خلاقیت، کارآفرینی و ایده‌پردازی برگزار شد | نخبه ها
خدمات مرکز


کارگاه خلاقیت، کارآفرینی و ایده‌پردازی برگزار شد
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ «کارگاه خلاقیت، کارآفرینی و ایده‌پردازی» به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی و همکاری آموزش‌وپرورش، با حضور جمعی از مستعدان و دبیران حوزه کارآفرینی استان برگزار شد.

در این کارگاه، قمری؛ رئیس کارگروه صنعت و فناوری‌های نوین بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی، به ارائه مطالبی در مورد بحث کارآفرینی پرداخت و با اشاره به تعاریف کارآفرینی از دیدگاه افراد مختلف، دلایل نیاز به کارآفرینی را در جامعه عنوان کرد و گفت: حل مشكلات اجتماعي، كوچك‌سازي دولت، توسعه بخش خصوصي و بهبود كيفيت كالاها و خدمات، از جمله مواردی است که توسعۀ کارآفرینی را به یک ضرورت تبدیل کرده است.

 وی ضمن ارائه مثال‌های عملی در جوامع پیشرفته، مفهوم خلاقیت را ایجاد ایده‌های جدید و مفهوم نوآوری را کاربرد ایده‌های جدید دانست و افزود: کشف، ابداع و خلق، سطوح مختلف خلاقیت است؛ برای افزایش خلاقیت باید دانش افزوده شود و هر از گاهی به فعالیت‌های مورد علاقه پرداخته شود تا تجربه فرد نیز افزایش یابد.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

 

خبر های دیگر
news-image
کاهش آلودگی هوای خانه با فناوری پلاسمای سرد

محققان دانشگاه لیورپول در حال توسعه دستگاهی هستند که از فناوری پلاسمای سرد برای مقابله با مشکل مواد حساسیت‌زای


news-image
مرکز پردازش سریع حوزه هوایی راه‌اندازی شد

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی، گفت: ستاد از راه اندازی مرکز پردازش سریع حوزه هو ...


news-image
کسب رتبه دوم ایران در بخش ناوبری فضایی در منطقه

رییس مرکز ملی فضایی ایران گفت: کسب رتبه دوم ایران در منطقه در بخش ناوبری