کارگاه خلاقیت، کارآفرینی و ایده‌پردازی برگزار شد | نخبه ها
خدمات مرکز


کارگاه خلاقیت، کارآفرینی و ایده‌پردازی برگزار شد
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ «کارگاه خلاقیت، کارآفرینی و ایده‌پردازی» به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی و همکاری آموزش‌وپرورش، با حضور جمعی از مستعدان و دبیران حوزه کارآفرینی استان برگزار شد.

در این کارگاه، قمری؛ رئیس کارگروه صنعت و فناوری‌های نوین بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی، به ارائه مطالبی در مورد بحث کارآفرینی پرداخت و با اشاره به تعاریف کارآفرینی از دیدگاه افراد مختلف، دلایل نیاز به کارآفرینی را در جامعه عنوان کرد و گفت: حل مشكلات اجتماعي، كوچك‌سازي دولت، توسعه بخش خصوصي و بهبود كيفيت كالاها و خدمات، از جمله مواردی است که توسعۀ کارآفرینی را به یک ضرورت تبدیل کرده است.

 وی ضمن ارائه مثال‌های عملی در جوامع پیشرفته، مفهوم خلاقیت را ایجاد ایده‌های جدید و مفهوم نوآوری را کاربرد ایده‌های جدید دانست و افزود: کشف، ابداع و خلق، سطوح مختلف خلاقیت است؛ برای افزایش خلاقیت باید دانش افزوده شود و هر از گاهی به فعالیت‌های مورد علاقه پرداخته شود تا تجربه فرد نیز افزایش یابد.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

 

خبر های دیگر
news-image
درختی که با آلودگی هوا مقابله می کنند

حتما تا به حال عکس درختانی رویایی به رنگ روشن و با برگ های بادبزنی را که در فضای مجازی دست به دست می شود بارها و بارها د ...


news-image
حسگرها و ابزارک‌های هوشمند در حوزه سلامت دیجیتال

دومین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی برنامه آینده‌نگاری علم‌ و فناوری در حوزه سلامت


news-image
تشخیص و درمان سرطان با تصویربرداری لیزری سه‌بعدی

انجمن اپتیک و فوتونیک ایران؛ کارگاه تصویربرداری لیزری سه بعدی باهدف معرفی روش‌های جدید تصویربرداری لیزری برای تشخیص سرط ...