دانشجوی ایرانی رشته مهندسی سازه موفق به کسب مدال طلا شد | نخبه ها
خدمات مرکز


دانشجوی ایرانی رشته مهندسی سازه موفق به کسب مدال طلا شد
news-image


به گزارش سیناپرس این دانشجو که در سال آخر مrxu کارشناسی دانشگاه یو پی ام تحصیل می کند، با ارائه تحقیقی به نام 'ارزیابی‌ و بررسی چسبندگی انواع بتن های فایبری با کامپوزیت کربن فایبر پلاستیک' با هم اندیشی استاد راهنما خود توانست به این مقام دست پیدا کند.

وی در تلاش برای جایگزینی میلگردهای فولادی استفاده شده برای افزایش مقاومت بتن مصلح به استفاده از کامپوزیت های فایبری(CFRP) دست یافت. حوزه اصلی این تحقیقات در مورد چسبندگی بین میلگردهای فایبری و بتن نرمال و الیافی فراتوانمند است.
‌دکتر فرزاد حجازی رییس بخش نوآوری و اختراعات دانشکده مهندسی دانشگاه پوترا مالزی و استاد راهنمای دانشجوی ایرانی در این پروژه تحقیقاتی در مورد کارایی این پروژه به ایرنا گفت: این پژوهش در مورد نوع جدید بتن فایبری با مقاومت بالا بود که در ساخت ساختمان های بلند، برج های مخابراتی و پل ها کاربرد دارند و موجب افزایش کارایی، مقاومت در برابر بارهای لرزه ای و مقاومت بالا در مقابل شرایط جوی را دارند.
وی افزود: نتایج این پروژه تحقیقاتی برای ایران نیز مفید است زیرا بنا به شرایط آب و هوایی کشور، این نوع بتن توانایی کاربری بسیاری را دارد زیرا موجب افزایش عمر مفید ساختمان ها و افزایش مقاومت سازه ها مخصوصا در مقابل بار لرزه ای و نیروی زلزله می شود.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
تولید مدارهای مولد با الهام از مارماهی برقی

محققان دانشگاه لوزیانا با شبیه‌سازی اندام مولد برق مارماهی برقی


news-image
نسل آینده صندلی‌های چرخ‌دار

دستگاهی که موهبتی بزرگ برای معلولین است


news-image
مدل توسعه بازار محصولات كشاورزي تدوین شد

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی مدل توسعه بازار محصولات زیست فناوری را تدوین کرده است