حمایت از 62 طرح پژوهشی محققان کشور تصویب شد | نخبه ها
خدمات مرکز


حمایت از 62 طرح پژوهشی محققان کشور تصویب شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فراگیری حوزه های مختلف علوم اعم از رشته ای و بین رشته ای دارای اهمیت ویژه ای است و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی با توجه به ضرورت این موضوع کارگروه‌های مختلفی در این حوزه ها راه اندازی کرده است. حمایت از پژوهشگران کشور برای پیشبرد طرح ها و ایده های خود در این کارگروه ها انجام می شود. طرح های ارسالی پژوهشگران پس از تایید در کارگروه های تخصصی برای تصویب به کمیته تخصصی ارسال می شود. بر این اساس در آخرین جلسه این کمیته در خرداد ماه سال جاری 62 طرح برای حمایت تصویب شد.

بر اساس این گزارش، این طرح ها شامل 32 طرح پژوهشی، 3طرح پژوهشی تفاهم نامه ای، 14طرح پسا دکتراو 13 طرح پسا دکترا تفاهم نامه ای است  که هر یک از این طرح ها تعهداتی دارند که می توان به چاپ 54 مقاله در سطح کیو وان، 22 مقاله آی اس آی، 9 مقاله علمی و پژوهشی، 2 ثبت اختراع و تولید 3 محصول اشاره کرد. این حمایت ها هدایت فعالیت های تحقیقاتی به سمت کاربردی و تجاری شدن را در نظر دارد تا با کمک صندوق و تامین منابع مالی در حد امکان فعالیت های نوآورانه محققان در سر تا سر کشور توسعه یابد البته در این حمایت ها نیاز جامعه نیز در نظر گرفته می شود.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
پیوند دادن قطعی برق با عضویت ایران در پیمان اقلیمی پاریس درست نیست

استاد دانشگاه شیراز گفت: کمبود برق به دلیل تعهد ایران به کم کردن گازهای گلخانه ای در قالب پیمان پاریس صحت ندارد زیرا قطع ...


news-image
پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی افتتاح شد

پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی افتتاح شد.


news-image
گرمایش کره زمین تولید برق از باد را غیرممکن می کند

بررسی جدیدی که در این زمینه در امریکا صورت گرفته نشان می‌دهد میزان وزش باد در بسیاری از