هوش مصنوعی که قادر به تحلیل بافت های سرطانی است | نخبه ها
خدمات مرکز


هوش مصنوعی که قادر به تحلیل بافت های سرطانی است
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، هوش مصنوعی ابداع شده توسط بایدو قادر به تجزیه و تحلیل تصاویر تهیه شده از بافت های مشکوک به آلودگی به تومورهای سرطانی در بدن انسان است.

این ابزار با بررسی تصاویر مذکور و با مقایسه آن با اطلاعات پایگاه داده عظیم خود می تواند تومورهای کوچک سرطانی را با سرعت بیشتری تشخیص دهد و دقت آن در اظهارنظر نیز بیشتر از نیروهای متخصص انسانی است. الگوریتم هوش مصنوعی مذکور در رقابت با تعدادی آسیب شناس و پزشک متخصص رتبه بهتری کسب کرده و دقت بیشتری در زمینه شناسایی تومورهای سرطانی داشته است.

سیستم هوش مصنوعی یادشده تصاویر بافت های سرطانی را که شامل میلیاردها پیکسل هستند به ده ها هزار تصویر کوچک تر تقسیم کرده و با شبکه های عصبی خود آنها را تحلیل می کند. ابزار مذکور به طور متن باز طراحی شده تا علاقمندان با بررسی شیوه کار آن بتوانند برای بهتر شدن الگوریتم های مورد استفاده اش تلاش کنند. قرار است طی هفته های آینده به منظور ارتقای دقت این ابزار هوش مصنوعی همکاری هایی با برخی محققان بین المللی به عمل آید.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
برگزاری نخستین همایش ملی عسل و علوم زیست‌مولکولی

نخستین همایش ملی عسل و علوم زیست‌مولکولی، با حمایت معنوی ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی


news-image
نهمین مسابقه ملی فناوری نانو راهی برای توسعه فناوری است

مسابقه ملی فناوری نانو بزرگ‌ترین رقابت علمی در حوزه فناوری نانو در میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان است که هرساله با حضور ...


news-image
اولین واکسن جهانی آنفلوانزا وارد فاز آزمایش بالینی شد

یک شرکت داروسازی در انگلیس، فاز دوم آزمایش بالینی آنچه که اصطلاحا "اولین واکسن جهانی آنفلوانزا" عنوان می شود