70 متخصص و نوآور حوزه علوم شناختی گرد هم می‎آیند | نخبه ها
خدمات مرکز


70 متخصص و نوآور حوزه علوم شناختی گرد هم می‎آیند
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همزمان با برگزاری سمپوزیوم بازتوانی شناختی، نشست ارایه پیشرفت طرح های تحقیقی مصوب ستاد توسعه علوم و فناوری های معاونت علمی شناختی در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران برگزار می شود. هدف از این نشست آشنایی هرچه بیشتر محققان و متخصصان با طرح های پژوهشی و توسعه فناوری در حوزه های علوم شناختی و گسترش همکاری های مشترک بین رشته ای است.

بر اساس این گزارش، در این نشست بیش از 70 نفر از خبرگان و متخصصان حوزه های مختلف علوم شناختی، نحوه اجرا و پیشرفت طرح ها و دستاوردهای خود را ارائه می دهند. چرا که براساس آیین نامه حمایت از طرح های پژوهشی، هر مجری طرح برای برخورداری از چتر حمایتی ستاد موظف است علاوه بر ارسال گزارش مکتوب پیشرفت طرح به این ستاد، در جلسات حضوری ارائه پیشرفت طرح و دستاوردهای آن شرکت کند.

همچنین هدف ستاد علوم شناختی از برگزاری نشست های بررسی اجرا و پیشرفت طرح های پژوهشی که هر شش ماه یکبار انجام می شود، دستیابی به فن آوری و یا خدمات مشخص شناختی برای جامعه است و به همین دلیل طرح های تحقیقاتی تا زمان رسیدن به فن آوری و خدمات شناختی از حمایت های این ستاد بهره مند خواهند بود.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
کرمی 100 برگزیده نخست پانا سه معرفی شدند تا دستاورد پایان‌نامه‌های دانشجویی تجار ...

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق از انتخاب 100 برگزیده دور نخست جشنواره و مسابقه ملی «پانا ...


news-image
روکشی از نانو الماس ارزان برای ایمپلنت‌های تیتانیومی تهیه می‌شود

محققان سعی دارند روکشی از نانو الماس ارزان،برای ایمپلنت‌های تیتانیومی تهیه کنند تا بدن انسان با آن‌ها همخوان شود.


news-image
لیزر همراه جدید باستان‌شناسان

در ده‌های اخیر پیشرفت‌هایی رخ‌داده در فناوری، ابزار و تکنیک‌های زیادی را به حوزه حفاظت آثار باستانی معرفی کرده است. ازای ...