جوان نو ارزش‌آفرین شاکله اصلی اکوسیستم کارآفرینی است | نخبه ها
خدمات مرکز


جوان نو ارزش‌آفرین شاکله اصلی اکوسیستم کارآفرینی است
news-image


 در ادامۀ برگزاری نشست‌های دوجانبه با هدف افزایش هم‌افزایی دستگاه‌هایی درون‌استانی و مشارکت عمومی در ترویج فرهنگ نخبگانی و حمایت از مستعدان‌برتر، رئیس بنیاد نخبگان استان فارس با نمایندۀ ولی‌فقیه در استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس با اشاره به لزوم نهادینه‌شدن فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان در جامعه، گفت: اقتصاد دانش‌بنیان توسط جوانان نو ارزش‌آفرین که شاکله اصلی اکوسیستم کارآفرینی هستند، شکل می‌گیرد.

وی افزود: راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای نوپا و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین مراکز رشد نقش بسزایی در  حمایت از جوانان خلاق، ایده‌پرداز و نو ارزش‌آفرین دارد. در این بین البته نباید از ظرفیت‌های موجود در جامعۀ خیّران نیز غافل شد.

شریف ادامه داد: خوشبختانه ارکان سیستم کارآفرینی در استان فارس به سرعت در حال شکل‌گیری است و تشکیل این زیست‌بوم، ضامن شکل‌گیری اقتصاد دانش‌بنیان است که توسط جوانان خلاق، ایده‌پرداز و خوش‌فکر انجام می‌شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس ایجاد محیط مفرح، با نشاط، امیدوارکننده، جذاب و با امکانات مناسب در جهت حمایت از این جوانان را گام‌های مؤثری در توسعۀ فضای نخبگانی دانست.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
فناوری نانو در علم پزشکی

فناوری نانو به ما امکان ســاخت و طراحی موادی را می‌دهد کــه دارای خواص و خصوصیات جدید است. در واقع هدف نانوپزشــکی ارائه ...


news-image
تکنیک "رامان" به‌منظور مطالعه برهمکنش میان نور و ماده ارائه شد

اسپکترومتر رامان، دستگاهی جفت شده با فیبر نوری است، که قابلیت طیف گیری در محدود150- 4500 cm-1 را در کمتر از ثانیه دارد. ...


news-image
کشاورزی ایران دیجیتالی می‌شود

امروزه با گسترش جمعیت جهان و نیاز به تامین غذا برای انبوه جمعیت، کمبود آب، انرژی و زمین‌های قابل کشت، روش‌های سنتی کشاور ...