جوان نو ارزش‌آفرین شاکله اصلی اکوسیستم کارآفرینی است | نخبه ها
خدمات مرکز


جوان نو ارزش‌آفرین شاکله اصلی اکوسیستم کارآفرینی است
news-image


 در ادامۀ برگزاری نشست‌های دوجانبه با هدف افزایش هم‌افزایی دستگاه‌هایی درون‌استانی و مشارکت عمومی در ترویج فرهنگ نخبگانی و حمایت از مستعدان‌برتر، رئیس بنیاد نخبگان استان فارس با نمایندۀ ولی‌فقیه در استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس با اشاره به لزوم نهادینه‌شدن فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان در جامعه، گفت: اقتصاد دانش‌بنیان توسط جوانان نو ارزش‌آفرین که شاکله اصلی اکوسیستم کارآفرینی هستند، شکل می‌گیرد.

وی افزود: راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای نوپا و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین مراکز رشد نقش بسزایی در  حمایت از جوانان خلاق، ایده‌پرداز و نو ارزش‌آفرین دارد. در این بین البته نباید از ظرفیت‌های موجود در جامعۀ خیّران نیز غافل شد.

شریف ادامه داد: خوشبختانه ارکان سیستم کارآفرینی در استان فارس به سرعت در حال شکل‌گیری است و تشکیل این زیست‌بوم، ضامن شکل‌گیری اقتصاد دانش‌بنیان است که توسط جوانان خلاق، ایده‌پرداز و خوش‌فکر انجام می‌شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس ایجاد محیط مفرح، با نشاط، امیدوارکننده، جذاب و با امکانات مناسب در جهت حمایت از این جوانان را گام‌های مؤثری در توسعۀ فضای نخبگانی دانست.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
نخستین فروم بین‌المللی برنامه ملی آینده‌نگاری علم و فناوری در حوزه خودرو برگزار ...

نخستین فروم بین المللی آینده صنعت خودرو 29 خردادماه به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.


news-image
بازی‌های کامپیوتری هوش کودکان را زیاد می‌کند

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که بازی‌های کامپیوتری باعث افزایش هوش کودکان می‌شود؛ بنابراین می‌توان به کودکان اجازه داد که به ...


news-image
دریافت مجوز تولید دو محصول دانش‌بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی

شرکت دانش‌بنیان پژوهشی تولیدی سیناسل موفق شده است با حمایت‌ها و پیگیری‌های ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی ...