مهارت‌آموزی از اصول موفقیت در فناوری‌های نوین است | نخبه ها
خدمات مرکز


مهارت‌آموزی از اصول موفقیت در فناوری‌های نوین است
news-image


آموزش، اساس توسعه فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی هر جامعه بشری است و محوریت این بخش بر عهده سیستم آموزشی کشور از آموزش‌و‌پرورش تا آموزش‌عالی و سازمان‌های فنی و مهارتی است. در ایران نیز تعلیم و تعلم جزو رکن‌های اساسی و حق مسلم شهروندی محسوب می‌شود.

سیستم آموزشی قدرتمند، شهروند فعال و توانمند را وارد جامعه خواهد کرد و این توانمندی‌ها شامل ابعاد مختلفی از قبیل توانمندی علمی، مهارتی، اجتماعی و فرهنگی خواهد بود.

در همین راستا، بازدید از آزمایشگاه و فعالیتهای علمی و فرهنگی مدارس رزمندگان با هدف توسعۀ فعالیت‌های مهارتی دانش‌آموزی به همت بنیاد نخبگان استان اردبیل برگزار شد.

در این برنامه، ضمن انجام بازدید از مدارس رزمندگان، امکانات و فعالیت‌های علمی و آموزشی و فرهنگی آن، گزارشی از فعالیت‌ها توسط مدیر و مسؤولان این مراکز ارائه و در ادامه نیز نشست هم‌اندیشی برگزار شد.

حسین شایقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان ادربیل در این نشست ضمن اشاره به اهمیت بخش دانش‌آموزی، به برخی از فعالیت‌های انجام‌شده در حوزۀ نخبگانی و در بخش دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: امروزه اهمیت مهارت‌آموزی نه‌تنها کمتر از آموزش تئوری مطالب نیست بلکه با حضور فناوری‌های نوین از جمله IT، بسیار مهم و از سوی دیگر از لحاظ اجتماعی و فرهنگی و اشتغال‌زایی و اقتصاد نیز اهمیت بالاتری به خود گرفته است.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
آزمایشگاه "ردیاب چشمی" راه اندازی شد

با هدف دستیابی به پیشرفته ترین شیوه های علمی و تخصصی برای بررسی عملکرد سیستم بینایی، با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری ...


news-image
دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان مسئول سازماندهی ارتباطات علمی ایران و گرجستان منصو ...

دبیر کمیته علمی ایران و گرجستان از انتخاب دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان پل ارتباطی کلیه دانشگاه های ایران با دانشگاه‌های ...


news-image
ساخت بزرگترین پرینتر سه بعدی کشور توسط مخترع جوان گلستانی

حسن محمودی مخترع جوان گلستانی توانست پرینتر سه بعدی با کاربرد صنعتی را با حمایتهای