انکوباتور دی‌اکسیدکربن تجاری سازی شد | نخبه ها
خدمات مرکز


انکوباتور دی‌اکسیدکربن تجاری سازی شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در پی تحریم‌های وارد شده بر کشور، شرکت راون سازه با سابقه 27 ساله و با اعتماد به توانمندی مدیران و کارکنان خود، تصمیم به بازخوانی، تحقیق و تولید برخی کالاهای مورد نیاز جامعه پزشکی کشور گرفت و در این ارتباط از سال 89 مطالعات خود را آغاز کرد که نتیجه آن طراحی و ساخت انکوباتور co2 بود. همچنین تولید لوازم و مواد مصرفی آزمایشگاهی نیز در دستور کار شرکت قرار داشته و تاکنون موفق به تولید هجده محصول در این زمینه شده است که از نظر کیفی با محصولات مشابه خارجی رقابت‌پذیری بسیار بالایی دارد.
دستگاه انکوباتور co2 اولین محصول استراتژیک شرکت راون سازه با برند MR است که علاوه بر اینکه به عنوان کالای دانش‌بنیان شناخته شده، در بسیاری از مراکز درمانی و تحقیقاتی و دانشگاهی استفاده و عملکرد آن مورد تأیید واقع شده است. این محصول برای کشت جنین انسانی، کشت خون (لنفوسیت)، باکتری‌های بی‌هوازی و هرگونه کاربرد بیولوژیک که نیاز به گاز co2با غلظت معینی داشته باشد مورداستفاده قرار می‌گیرد. انکوباتور co2 شرکت در دو اندازه 48 لیتری و 80 لیتری تولید می‌شود که بسته به نیاز داخلی و سفارش مصرف‌کنندگان می‌توان در این اندازه‌ها تغییراتی ایجاد کرد.
علاوه بر مناسب بودن قیمت این محصول که تقریباً یک سوم مشابه‌های خارجی آن است، طراحی نرم‌افزاری برای پایش و کنترل آن نیز به گونه ایست که کاربر یا کارشناس را قادر می‌سازد تا در هر مکانی که بخواهد از دستگاه گزارش تهیه کرده و همچنین تنظیمات مورد دلخواه را بر روی دستگاه اعمال کند. گارانتی سه ساله و گستردگی خدمات پس از فروش نیز این امکان را فراهم می‌سازد تا مشتریان با فراغت و بدون دغدغه از این دستگاه بومی استفاده کنند.

منبع خبر:معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
تولید دستکش آنتی باکتریال بافته شده با فناوری نانو

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستکش آنتی باکتریال بافته شده با الیاف حاوی


news-image
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی آغاز به کار کرد

هفته ملی پژوهش و فناوری از ۲۱ آذرماه با نواختن زنگ پژوهش آغاز شد


news-image
بیستمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی برگزار می‌شود

با حضور شرکت‌های دانش بنیان دریایی، بیستمین دوره همایش و نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی، به منظور ایجاد فرصتی مناسب ...