محصولات شرکت های دانش بنیان بیمه می شوند | نخبه ها
خدمات مرکز


محصولات شرکت های دانش بنیان بیمه می شوند
news-image


دکتر سورنا ستاری امروز (دوشنبه) در آیین افتتاح مرکز رشد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اظهار داشت: بعد از جلسات مفصل با سازمان تامین اجتماعی به تفاهم نامه ای با دکتر ربیعی رسیدیم که آیین نامه آن طی هفته جاری ابلاغ می شود و کار شرکت های دانش بنیان را تسهیل می کند.

وی ادامه داد: زیست بومی برای شرکت های دانش بنیان ایجاد کرده ایم که بخشی از آن مربوط به مسائل گمرک، دسترسی به تسهیلات ارزان قیمت، نزدیکی با سرمایه گذاران و صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر است‌.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری‌ با اشاره به قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان تاکید کرد: این قانون شامل 7 پایه اصلی است که ما شرکت ها را در این حوزه ها حمایت می کنیم، بیمه نیز یکی از پایه های آن است که موجب بهبود کسب و کار شرکت ها می شود.
ستاری با اشاره به جزئیات بیشتر این بیمه ادامه داد: بر اساس تفاهم صورت گرفته در تهران دو مرکز تخصصی برای ارزیابی این محصولات باید ایجاد شود تا ارزیاب های بیمه که خود متخصص هستند محصولات را بعد از ارزیابی بیمه کنند و به این شکل بخشی از جرایم و حتی نقض حقوق شرکت ها نیز رفع شود.
رئیس دانشگاه خواجه نصیر نیز در این آئین گفت: مرکز رشد این دانشگاه که همزمان با نودمین سال تاسیس دانشگاه در فضایی داخل دانشکده مهندسی مکانیک تاسیس شده است، فعالیت های 7 شرکت دانش بنیان و شماری از استارتاپ های وابسته به دانشگاه را سامان داده است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
مسابقات رباتیک کاربردی می‌شود

بنیان‌گذار سامانه نوآوری باز پرابلم، مسابقه «ربات‌های شیشه شوی» را که


news-image
مسیر گسترش حوزه‌های علوم شناختی در استان‌های مختلف هموار شد

عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: تلاش ها برای توسعه و گسترش حوزه‌های علوم شناختی در استان خوزستان همچنان ادام ...


news-image
نیازهای صنایع به مواد پیشرفته را شناسایی کنیم

دبیر ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی گفت: مواد پیشرفته در شاخه های مختلف صنعتی کاربرد دارد که احصا ...