تجهیز بیمارستان روزبه به دستگاه ثبت فعالیت های الکتریکی مغز | نخبه ها
خدمات مرکز


تجهیز بیمارستان روزبه به دستگاه ثبت فعالیت های الکتریکی مغز
news-image


با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، آزمایشگاه عصب شناختی بیمارستان تخصصی روانپزشکی «روزبه» تهران به دستگاه «الکتروانسفالوگرام ۶۴ کاناله» (ثبت فعالیت های الکتریکی مغز) به منظور ترویج علوم شناختی و تامین تجهیزات و زیرساخت های مورد نیاز حوزه علوم شناختی مجهز شد.

این اقدام در راستای تمرکز بر تربیت و توسعه نیروی انسانی متخصص و همچنین تجهیز آزمایشگاه ها و آماده سازی ابزارها و زیرساخت های مورد نیاز حوزه علوم شناختی در مراکز علمی و تخصصی انجام شده و به عنوان یک اولویت در راهبرد ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی جایگاه ویژه ای دارد. 

ستاد توسعه علوم شناختی تلاش می کند با فراهم آوردن زمینه های حمایتی ، فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی گسترده تری را برای دانشجویان، اساتید و متخصصان در حوزه های علوم شناختی مهیا کند و گامی عملی در امر تربیت کارشناسان آزمایشگاهی در حوزه های علوم شناختی برداشته شود. 

دکتر محمد حسین مقامی کارشناس ارشد ستاد علوم شناختی گفت: در سال جاری تاکنون سه مرکز درمانی و دانشگاهی به دستگاه «الکتروانسفالوگرام ۶۴ کاناله» ثبت فعالیت های الکتریکی مغز تجهیز شدند و در یک ماه آینده نیز دو مرکز علمی و تخصصی دیگر به این دستگاه مجهز می شوند.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
آب شیرین‌کن‌های پرتابل با استفاده از پنل‌های خورشیدی تولید شد

یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز نوآوری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی آب شیرین‌کن‌های پرتابلی را با استفاده از پنل‌های خورشی ...


news-image
به‎روزرسانی کارشناسان آزمایشگاهی ابزار توسعه و ارتقای کیفی آزمایشگاه‌ها است

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی معتقد است که سرمایه‌گذاری برای به‎روزرسانی کارشناسان آزمایشگاه و تشو ...


news-image
سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی افتتاح شد.

سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی افتتاح شد.