درمان نارسایی قلبی با کمک سلول‌های بنیادی به کارآزمایی بالینی رسید | نخبه ها
خدمات مرکز


درمان نارسایی قلبی با کمک سلول‌های بنیادی به کارآزمایی بالینی رسید
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک پنجم افرادی که بعد از حمله قلبی نجات پیدا می‌کنند دچار نوعی نارسایی قلبی می‌شوند. محققان می‌گویند یافته‌های اولیه نشان می‌دهد کسانی که از نارسایی ضربان قلب رنج می‌برند می‌توانند با کمک این نوع درمان به روال عادی زندگی برگردند.
John Hung متخصص قلبی که در این کارآزمایی بالینی در ادینبورگ انگلستان شرکت داشته است می‌گوید: این روش درمانی می‌تواند زندگی افراد زیادی را بهبود ببخشد و می‌تواند صدها هزار نفر در انگلستان یا میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را شامل شود. همچنین می‌تواند از هزینه‌های مرتبط با دارو و درمان و بستری در بیمارستان بکاهد. این درمان به‌طور بالقوه در حال تغییر زندگی برای تعداد قابل‌توجهی از بیماران مبتلا به نارسایی قلبی پس از حمله قلبی است.
در بعضی موارد، درمان با سلول‌های بنیادی کمی شبیه پرتاب آجر در یک پل است که در وسط سقوط کرده است. برای اینکه آن‌ها در جای خود قرار گیرند، شما نیاز به یک داربست و آجر مناسب دارید. در این روش سلول‌های بنیادی از طریق جریان خون، عضلات و عروق خونی کوچک را ترمیم می‌کنند. تلاش‌های قبلی برای ترمیم آسیب از سلول‌های بنیادی غیراختصاصی از مغز استخوان به جای خون استفاده می‌کرد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
ابزاری برای درمان کمر درد

یک پزشک آمریکایی، نوعی ابزار برای درمان کمردرد ابداع کرده که در منزل و محل کار نیز قابل استفاده است.


news-image
تا پایان سال جاری از 6 داروی درمان سرطان رونمایی می‌شود

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، گفت: یکی از برنامه های ستاد توسعه زیست فناوری رونمایی از 6 دارو و ماده اولیه جد ...


news-image
هیات تجاری - فناوری ایران به شرق آفریقا اعزام می‌شود

با توجه به ظرفیت های جذب بالای فناوری در قاره آفریقا مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس ‌جمه ...