ژاکت هوشمندی که در جهت‌یابی درست و حرکت ایمن کمک می‌کند | نخبه ها
خدمات مرکز


ژاکت هوشمندی که در جهت‌یابی درست و حرکت ایمن کمک می‌کند
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، شرکت آمریکایی "فورد"(Ford) تصمیم دارد برای دوچرخه‌سوارانی که در استفاده از اپلیکیشن‌های جهت‌یابی در خیابان‌های شلوغ دچار مشکل هستند، فناوری جدیدی ارائه دهد.

دوچرخه‌سواری در شهرهای شلوغ، یکی از بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌های کاهش ترافیک است که خطراتی نیز به همراه دارد. کارمندان فورد در انگلستان برای کاهش خطرات دوچرخه‌سواری، یک ژاکت هوشمند ابداع کرده‌اند که به دوچرخه‌سواران کمک می‌کند با اتصال به یک اپلیکیشن، راه خود را راحت‌تر پیدا کنند و حضور خود را به صورت شفاف‌تری نشان دهند.

"تام تامپسون"(Tom Thompson)، سرپرست این پروژه گفت: هدف ما از ابداع این فناوری، کمک کردن به حرکت ایمن‌تر و مطمئن‌تر افراد و کالاها در شهر است.

 

این ژاکت، آستین‌هایی دارد که برای نشان دادن جهت پیچیدن دوچرخه‌سوار، روشن می‌شوند. اپلیکیشن جهت‌یابی ژاکت، برای مشخص کردن مسیر، به صورت بی‌سیم به یک گوشی هوشمند متصل و موجب لرزش آستین‌ها می‌شود. هنگامی که دوچرخه‌سوار قصد پیچیدن به جهت خاصی را داشته باشد، با بلند کردن دست خود، چراغ‌های تعبیه شده در آستین ژاکت را روشن می‌کند. کار این چراغ‌ها دقیقا مشابه کار راهنمای خودرو است. به علاوه، در پشت ژاکت، چراغ‌هایی به رنگ قرمز قرار دارند که با ترمز گرفتن روشن می‌شوند.

 

این ژاکت، قابلیت اتصال به هدفون را نیز دارد. با اتصال ژاکت به هدفون‌ها، مسیریابی و پاسخ‌گویی به تماس‌ها از طریق اتصالات شنیداری و لمسی امکان‌پذیر می‌شود و دوچرخه‌سوار به راحتی، صداهای اطراف را می‌شنود. به این ترتیب، نیازی نیست که کاربران برای نگاه کردن به صفحه تلفن همراه، به مسیر خود نگاه نکنند.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
تفاهم نامه همکاری میان معاونت علمی با سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور منعقد شد

در مسیر اجرایی سازی برنامه توسعه تولید و همچنین تقاضای محصولات دانش‏ بنیان، همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و ساز ...


news-image
سلامت روان؛ پیش‌شرط اثرگذاری نخبگان در جامعه است

چهل‌امیرانی گفت: ایجاد و تقویت سلامتی روانی اجتماع نخبگانی امری ضروری برای افزایش اثرگذاری آنان در جامعه است.


news-image
ارتقاء زیست‌بوم مالکیت فکری درگرو انسجام چرخه تعاملات حقوقی، اقتصادی و مدیریتی ا ...

حسام زند حسامی بر اهمیت توسعه زیست‌بوم نوآوری در کشور تاکید کرد و گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درصدد است تا زی ...