نخستین فروم بین‌المللی برنامه ملی آینده‌نگاری علم و فناوری در حوزه خودرو برگزار می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


نخستین فروم بین‌المللی برنامه ملی آینده‌نگاری علم و فناوری در حوزه خودرو برگزار می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان دبیرخانه این برنامه ملی، نخستین فروم بین‌المللی آینده صنعت خودرو را با محور "پیشران ها و روندهای آینده؛ اثرات آن بر شبکه بازیگران صنعت خودرو" و با حضور ذی‌نفعان فعال در نهادهای سیاستگذار، فعالین صنعت خودرو، مدعوین دانشگاهی و همچنین سایر بازیگران اصلی این صنعت در 29 خردادماه سال جاری و در هتل پارسیان اوین برگزار می کند.
بر اساس این گزارش، دبیرخانه برنامه ملی آینده نگاری علم و فناوریدر حوزه خودرو دوفروم بین المللی در این حوزه برگزار خواهد کرد که فروم اول با همکاری مشارکت کنندگانی از کشور ایتالیا (شرکت سگولا) در تاریخ29 خردادماه سال جاری و فروم دوم با همکاری مشارکت کنندگانی از کشور اتریش در آینده ای نزدیک برگزار خواهد شد.
از مهمترین اهداف این فروم بین المللی می توان به « ایجاد چشم انداز مشترک برای تمام بازیگران این عرصه»، «تلاش برای خلق مدل ذهنی مشترک و تاثیرگذاری بر ذینفعان این صنعت»، «شناسایی گذارهای فنی و الزامات آن و مدیریتاین گذار»و «بررسی تجربیات بین المللی در توسعه اکوسیستم جدید کسب و کار در حوزه خودرو »اشاره کرد.
در نخستین فروم بین‌المللی آینده صنعت خودرو، موضوعاتی چون «معرفی برنامه ملی آیدنه نگاری علم و فناوری در حوزه خودرو»، «لزوم توجه به نگاه آینده نگر در صنعت خودرو»، «آینده صنعت خودرو و اثرات آن بر کسب و کارهای مرتبط»و  «چیدمان بازیگران صنعت خودرو برای آینده» توسط سخنرانان مطرح و در پایان این فروم، میزگردی با عنوان «صنعت خودرو در مسیر آینده» با حضور نمایندگانی از صنعت خودرو، نهادهای سیاستگذار، فعالین دانشگاهی و مشاورین بین المللی برگزار خواهد شد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
علم و فناوری را با مردمی‌سازی میان اقشار مختلف جامعه رونق دهیم

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی گفت: مردمی‌سازی دانش یکی از برنامه های دیگر صندوق است تا از این طریق ...


news-image
برد الکترونیکی هوشمند جهت بهینه سازی صنایع و زندگی روزمره

شهاب قاضی زاده عضو موسسه حامی نوابغ جوان باهوش و درایت بالای خویش طرح برد الکترونیکی هوشمند جهت بهینه سازی صنایع و زندگی ...


news-image
تجهیز بیمارستان روزبه به دستگاه ثبت فعالیت های الکتریکی مغز

بیمارستان تخصصی روانپزشکی «روزبه» تهران به دستگاه ثبت فعالیت های «الکتریکی مغز» مجهز شد.