پایش هوایی جاده ها، پرنده هایی که ترافیک جاده ها را کنترل می کنند | نخبه ها
خدمات مرکز


پایش هوایی جاده ها، پرنده هایی که ترافیک جاده ها را کنترل می کنند
news-image


پایش هوایی جاده ها/پرنده هایی که ترافیک جاده ها را کنترل می کنند

به همت جوانان فناور ایرانی پهپاد ها مدیریت ترافیک جاده ها به صورت آنلاین را در اختیار گرفتند.

 


 

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قم،پرنده های بدون سر نشین در سراسردنیا جای خود را در زندگی روزمره باز کرده اند. در کشور ما نیز به همت جوانان مبتکر و فناور رد پای پهپاد ها برای کنترل بهتر امور به چشم می خورد. یکی از کاربردهای پهپاد ها،کنترل ترافیک از طریق پایش هوایی است.

در گفت و گوی خبرگزاری علم و فناوری با دکتر حامد سعیدی دبیر کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی کشور وی اذعان داشت: عملیات پایش آنلاین و ترکیبی جاده ها با پهپادهای عمودپرواز و ارسال آنلاین تصاویر و اطلاعات بدون استفاده از زیر ساخت زمینی مخابراتی کشور و تشخیص و رفع گره های ترافیکی از 8 ماه قبل با همکاری مشترک مرکز مدیریت راه های کشور، کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و قرارگاه ثارالله برنامه ریزی و امکان سنجی شد. 

وی با اشاره به انجام تست های مکرر و موفق برای عملیاتی کردن این طرح افزود: این طرح در محورهای تهران-قم و تهران-آمل از 27 اسفند 96 تا 17 فروردین 97، به مرحله اجرای عملیاتی درآمد که در نوع خود در دنیا کم نظیر است.

سعیدی اذعان داشت : در این طرح پوشش پهپادی آنلاین محورهای حادثه خیز هراز (تهران-آمل) و تهران- قم با یگان های واکنش سریع کارگروه پهپاد با پشتیبانی و عملیات مشترک با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- 28اسفند تا17 فروردین انجام شده است که  در باز نمودن گره های ترافیکی در مسیرهای حادثه خیر و پر تردد کوهستانی بسیار موفق بود.

سعیدی در معرفی  یگانهای پهپادی مستقر در منطقه اذعان داشت: آقایان مهندسین داوود غلامی، عادل مومنی، میلاد رنجبر، رضا محمدی، ابوالفضل صادقی ومدیران شرکتهای دانش بنیان هوایی مهارت گستر لیان و ارس پرواز آقایان مهندسین محمدی و ذبحی زحمات زیادی را متقبل شدند.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
تولید بافت فعال پوست انسان از سلول‌های بنیادی

محققان دانشگاه دوک انگلیس توانستند بافت زنده و فعال پوست انسان را با استفاده از


news-image
نخستین حسگر تنفسی جهان ابداع شد

یک شرکت آمریکایی، نخستین حسگر تنفسی جهان را برای تحلیل تنفس ورزشکاران ابداع کرده است.


news-image
ثبت نام نمایشگاه اینوتکس 2020 آغاز شد

ثبت نام در نمایشگاه اینوتکس 2020 در دهه اول اسفند ماه آغاز شد. نهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس 2020) ...