پایش هوایی جاده ها، پرنده هایی که ترافیک جاده ها را کنترل می کنند | نخبه ها
خدمات مرکز


پایش هوایی جاده ها، پرنده هایی که ترافیک جاده ها را کنترل می کنند
news-image


پایش هوایی جاده ها/پرنده هایی که ترافیک جاده ها را کنترل می کنند

به همت جوانان فناور ایرانی پهپاد ها مدیریت ترافیک جاده ها به صورت آنلاین را در اختیار گرفتند.

 


 

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قم،پرنده های بدون سر نشین در سراسردنیا جای خود را در زندگی روزمره باز کرده اند. در کشور ما نیز به همت جوانان مبتکر و فناور رد پای پهپاد ها برای کنترل بهتر امور به چشم می خورد. یکی از کاربردهای پهپاد ها،کنترل ترافیک از طریق پایش هوایی است.

در گفت و گوی خبرگزاری علم و فناوری با دکتر حامد سعیدی دبیر کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی کشور وی اذعان داشت: عملیات پایش آنلاین و ترکیبی جاده ها با پهپادهای عمودپرواز و ارسال آنلاین تصاویر و اطلاعات بدون استفاده از زیر ساخت زمینی مخابراتی کشور و تشخیص و رفع گره های ترافیکی از 8 ماه قبل با همکاری مشترک مرکز مدیریت راه های کشور، کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و قرارگاه ثارالله برنامه ریزی و امکان سنجی شد. 

وی با اشاره به انجام تست های مکرر و موفق برای عملیاتی کردن این طرح افزود: این طرح در محورهای تهران-قم و تهران-آمل از 27 اسفند 96 تا 17 فروردین 97، به مرحله اجرای عملیاتی درآمد که در نوع خود در دنیا کم نظیر است.

سعیدی اذعان داشت : در این طرح پوشش پهپادی آنلاین محورهای حادثه خیز هراز (تهران-آمل) و تهران- قم با یگان های واکنش سریع کارگروه پهپاد با پشتیبانی و عملیات مشترک با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- 28اسفند تا17 فروردین انجام شده است که  در باز نمودن گره های ترافیکی در مسیرهای حادثه خیر و پر تردد کوهستانی بسیار موفق بود.

سعیدی در معرفی  یگانهای پهپادی مستقر در منطقه اذعان داشت: آقایان مهندسین داوود غلامی، عادل مومنی، میلاد رنجبر، رضا محمدی، ابوالفضل صادقی ومدیران شرکتهای دانش بنیان هوایی مهارت گستر لیان و ارس پرواز آقایان مهندسین محمدی و ذبحی زحمات زیادی را متقبل شدند.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
ضرورت توسعه مواد پیشرفته در اقتصاد و زیرساخت‌ها

در سرمايه‌گذاري كشورهاي توسعه‌يافته در حوزه مواد پیشرفته اين نكته قابل ذكر است كه در اسناد سياستي اين كشورها اولويت و جا ...


news-image
دستیابی به محل‌های قابل سکونت در فضا آسان می‌شود

استارشات ( ستارگان دستیابی به موفقیت )، پروژه‌ای است که محققان با استفاده از آن، به دنبال زیست و ادامه حیات


news-image
لزوم افزایش نقش نخبگان بومی در تصمیمات کلان استانی

درویشی گفت: برنامه‌ریزی برای ایجاد تعاملات هم‌افزا میان اجتماعات نخبگانی و دستگاه‌های اجرایی درون‌استان، یک ضرورت انکارن ...