پذیرش واحدهای فناور دریایی در مراکز رشد کشور عملیاتی می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


پذیرش واحدهای فناور دریایی در مراکز رشد کشور عملیاتی می‌شود
news-image


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ در راستای حمایت از ایده‌های فناورانه و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی دوازده واحد فن آور دریایی در مرکز رشد پارک فناوری استان هرمزگان پذیرش می‌شوند،  این واحدها در حوزه‌های مکانیک، فناوری دریایی، فناوری اطلاعات، تبلیغات و پلیمر هستند که پس از داوری در شورای فناوری به تصویب نهایی رسید.
پویان ادیبی مدیر مرکز رشد واحد‌های فناور پارک علم و فناوری هرمزگان تصریح کرد: سیاست کلی پارک علم و فناوری حمایت از ایده‌های فناورانه و ایجاد کسب‌وکار است و در این زمینه تلاش کرده‌ایم تا از ایده‌های نو که منجر به تولید محصول فناورانه می‌شود حمایت کنیم.
ادیبی اظهار کرد: با حمایت از ایده‌های فناورانه و کمک به تجاری‌سازی آن بازار این محصولات رونق می‌گیرد که این امر سبب ایجاد اشتغال پایدار می‌شود.
مدیر مرکز رشد واحد‌های فناور پارک علم و فناوری هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین از خروج یازده واحد فناور از مرکز رشد با تصویب شورای فن‌آوری مرکز رشد پارک علم و فناوری خبر داد.
ادیبی خاطرنشان کرد: سه میلیارد و 680میلیون ریال تسهیلات در اختیار 17 واحد فناور قرار می‌گیرد.
بر اساس این گزارش؛ در خصوص تحقیقات کاربردی این دانشکده باید به پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی چند سال اخیر گروه زیست‌شناسی دریا در زمینه زیست فن‏آوری دریا اشاره کرد، که شناسایی و استحصال محصولات زیست فن‌آورانه از جانوران و گیاهان دریایی مانند مواد دارویی و آرایشی، آنزیم‌ها، مکمل‌های تغذیه‌ای و درمانی و ترکیبات دارای خاصیت آنتی‏اکسیدانی، ضدفولینگ‏های زیستی، پاک‌سازی زیستی (Bioremediation)  با استفاده از جلبک‏های دریایی و میکرو ارگانیسم‏ها از جمله دستاوردها و تحقیقات کاربردی این دانشکده می‏باشد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
آیا زیست‌فناوری به کمک باران‌زایی ابرها می‌آید؟

کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی طرح باران‌زایی زیستی ابرها را بررسی می کند تا از این طریق بهترین را ...


news-image
آلزایمر ناشی از اختلال عرضه انرژی در مغز است

بیماری آلزایمر ناشی از اختلال عرضه انرژی در مغز است، آلزایمر APOE نامیده می شود هر فرد دو کپی از این ژن را به ارث می برد ...


news-image
اعطای تسهیلات نظام‌وظیفة تخصصی به دانش‌آموختگان‌ِبرتردانشگاه‌های‌کشور

بنیاد ملّی نخبگان براساس آیین‌نامة «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاهی» تسهیلات ویژه‌ای را برای دانش‌آموخ ...