پذیرش واحدهای فناور دریایی در مراکز رشد کشور عملیاتی می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


پذیرش واحدهای فناور دریایی در مراکز رشد کشور عملیاتی می‌شود
news-image


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ در راستای حمایت از ایده‌های فناورانه و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی دوازده واحد فن آور دریایی در مرکز رشد پارک فناوری استان هرمزگان پذیرش می‌شوند،  این واحدها در حوزه‌های مکانیک، فناوری دریایی، فناوری اطلاعات، تبلیغات و پلیمر هستند که پس از داوری در شورای فناوری به تصویب نهایی رسید.
پویان ادیبی مدیر مرکز رشد واحد‌های فناور پارک علم و فناوری هرمزگان تصریح کرد: سیاست کلی پارک علم و فناوری حمایت از ایده‌های فناورانه و ایجاد کسب‌وکار است و در این زمینه تلاش کرده‌ایم تا از ایده‌های نو که منجر به تولید محصول فناورانه می‌شود حمایت کنیم.
ادیبی اظهار کرد: با حمایت از ایده‌های فناورانه و کمک به تجاری‌سازی آن بازار این محصولات رونق می‌گیرد که این امر سبب ایجاد اشتغال پایدار می‌شود.
مدیر مرکز رشد واحد‌های فناور پارک علم و فناوری هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین از خروج یازده واحد فناور از مرکز رشد با تصویب شورای فن‌آوری مرکز رشد پارک علم و فناوری خبر داد.
ادیبی خاطرنشان کرد: سه میلیارد و 680میلیون ریال تسهیلات در اختیار 17 واحد فناور قرار می‌گیرد.
بر اساس این گزارش؛ در خصوص تحقیقات کاربردی این دانشکده باید به پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی چند سال اخیر گروه زیست‌شناسی دریا در زمینه زیست فن‏آوری دریا اشاره کرد، که شناسایی و استحصال محصولات زیست فن‌آورانه از جانوران و گیاهان دریایی مانند مواد دارویی و آرایشی، آنزیم‌ها، مکمل‌های تغذیه‌ای و درمانی و ترکیبات دارای خاصیت آنتی‏اکسیدانی، ضدفولینگ‏های زیستی، پاک‌سازی زیستی (Bioremediation)  با استفاده از جلبک‏های دریایی و میکرو ارگانیسم‏ها از جمله دستاوردها و تحقیقات کاربردی این دانشکده می‏باشد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
خانه نوآوری، به جمع مبادی معرفی شرکت‌های خلاق پیوست

زین پس «خانه نوآوری» نیز به‌عنوان یکی از مبادی شرکت‌های خلاق عمل کرده و افراد مستعد این حوزه را به دبیرخانه توسعه زیست‌ب ...


news-image
برگزاری نخستین نمایشگاه فرصت‌های طراحی و ساخت قطعات صنعت هوانوردی

نخستین نمایشگاه فرصت های طراحی و ساخت قطعات صنعت هوانوردی اول تا دوم مردادماه سال جاری در فرودگاه بین المللی مهرآباد برگ ...


news-image
«فن‌آورد» تلویزیونی برگزار می‌شود

مسابقات مهارت سنجی فن‌آورد که با ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود ...