چرا در هنگام گرسنگی، عصبانی می‌شویم؟ | نخبه ها
خدمات مرکز


چرا در هنگام گرسنگی، عصبانی می‌شویم؟
news-image


تجربه نشان داده است که در هنگام گرسنگی، افراد دچار خشم و عصبانیت شده و این موضوع ضربه سنگینی ازنظر روحی و روانی ایجاد می‌کند. بر اساس گفته پژوهشگران، این حالت می‌تواند در اثر درگیری زیستی، شخصیت و نشانه‌های محیطی ایجاد شود. مطالعات انجام‌گرفته همچنین نشان داده که افراد گرسنه در زمان گرسنگی حالت‌ها و احساسات ناخوشایند تنش و نفرت را درحالی‌که بر حالات و احساسات خود تمرکزی نداشته‌اند حس کرده و گزارش داده‌اند.

افرادی که زمان خود را صرف فکر کردن درباره احساساتشان می‌کنند، حتی وقتی گرسنه هستند تغییرات احساسی یا ادراک اجتماعی خود را اعلام نمی‌کنند که این مسئله اهمیت هوشیاری و آگاهی فرد را ثابت می‌کند درحالی‌که بر این احساسات تمرکزی ندارند.

جنیفر مک کورمک (Jennifer MacCormack) از پژوهشگران دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل (Chapel Hill)، ایالات‌متحده آمریکا که در این پروژه تحقیقاتی همکاری داشته است، در این رابطه اظهار داشت: «همه ما می‌دانیم که ممکن است گرسنگی بر احساسات و ادراک ما از جهان اطراف تأثیر بگذارد اما اخیراً فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد در معنای کلمه گرسنگی، توضیح حالت و خشم بد یا زودرنجی و کج‌خلقی در اثر گرسنگی را به‌کاربرده است.»

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
تحقق رویای مرد عنکبوتی با تقلید از طبیعت

دانشمندان با تقلید از پاهای مارمولک و با استفاده از مواد نرم الستیکی همچون پلی اورتان و ترکیب آن با موادی همچون کولار و ...


news-image
نشست هم‌اندیشی با اجتماع نخبگانی حوزوی برگزار شد

نشست هم‌اندیشی با اجتماع نخبگانی حوزوی به همت بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد برگزار شد.


news-image
دمپایی مجهز به پارک خودکار

شرکت نیسان اقدام به طراحی یک سری دمپایی جدید کرده است که دارای قابلیت پارک خودکار بوده