عملیاتی‌شدن ایده‌های نخبگانی از راه‌های تحقق اشتغال‌زایی پایدار است | نخبه ها
خدمات مرکز


عملیاتی‌شدن ایده‌های نخبگانی از راه‌های تحقق اشتغال‌زایی پایدار است
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ آیت‌الله مصطفی علماء؛ نمایندۀ ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به لزوم حمایت و هدایت اجتماع نخبگانی خاصه مستعدان‌برتر به سمت اثرگذاری مطلوب در جامعۀ بومی، بر ضرورت عملیاتی‌شدن ایده‌ها، تجاری‌سازی ابتکارات و اخترعات نخبگانی تأکید کرد.

وی با اشاره به لزوم اولویت‌بندی در حمایت‌ها، پشتیبانی از دستاوردهای علمی با قابلیت عملیاتی‌شدن را یکی از اولویت‌ها اصلی در حوزۀ مستعدان‌برتر و مخترعان‌برگزیده برشمرد و افرود: دستاوردهایی که انطباق بیشتری با مشکلات و مسائل استان و کشور دارند، باید در وهلۀ اول مورد حمایت قرار بگیرند چراکه این دانسته‌ها می‌توانند تأثیرگذاری بیشتری در توسعه داشته باشند.

نمایندۀ ولی‌فقیه در استان کرمانشاه حرکت به سمت خوداشتغالی و کارآفرینی را از ملزومات حوزۀ نخبگان دانست و اظهار داشت: استعدادهای انسانی موجود در استان و اندخته‌های دانشگاهی باید به نحو مطلوب و با حمایت همه‌جانبه به سمت اشتغال‌زایی پایدار و کارآفرینی دانش‌بنیان جهت‌دهی شوند.

امام‌جمعۀ کرمانشاه در پایان شبکه‌سازی نخبگانی و اشتراک‌گذاری داشته‌ها را امری ضروری قلمداد و تصریح کرد: یکی از نیازهای پیشرفت، هماهنگی و هم‌گرایی اجتماع نخبگانی در امتداد الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت است.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
کنفرانس ملی "نقش مطالعات میان‌‌رشته‌ای در توسعه‌ علمی و کار آفرینی کشور" برگزار ...

به منظور برقراری ارتباط و پیوند بین رشته‌ای و ایجاد بسترهای تعامل و همفکری میان اساتید، اندیشمندان و دانشجویان، کنفرانس ...


news-image
چراغ‌های روشنایی معابر هوشمند به دنبال شناسایی رفتار مردم

مسئولان شهر سن‌دیه‌گو با نصب چراغ‌های روشنایی معابر هوشمند به دنبال بررسی و شناسایی


news-image
بازار ملی محصولات و خدمات، فناوری‌ها و نرم‌افزارهای هوایی ایجاد می شود

دبیر ستاد توسعه فناوری‌ها و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از ایجاد بازار ملی محصولا ...