استفاده از واقعیت مجازی برای کاهش درد و حواس پرتی | نخبه ها
خدمات مرکز


استفاده از واقعیت مجازی برای کاهش درد و حواس پرتی
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، یکی از مصارف استفاده واقعیت مجازی در علم پزشکی است. به عنوان مثال محققان با استفاده از پتانسیل واقعیت مجازی حواس بیمار در مطب دندانپزشکی را پرت می کنند.بنابراین تعجبی ندارد که از این فناوری در اورژانس نیز استفاده شود. در همین راستا گروهی از دانشجویان فارغ التحصیل در بیمارستان سن جوزف فرانسه یک برنامه واقعیت مجازیطراحی کرده اند که به بیماران کمک می کند آرامش یابند و قدرت های تحمل درد آنها بدون مسکن افزایش یابد.

این برنامه بسیار ساده است. بیماران یک عینک واقعیت مجازی به چشم می زنند و وارد دنیای سه بعدی از تپه های آرامبخش برفی و باغ های چینی می شوند. چنین درمانی با محرک های دلپذیر صوتی و بصری  حواس بیمار را از تحمل ناراحتی و درد جراحی پرت می کند.

 به گفته دکتر اولیویه گاناسیا مدیر بخش اورژانس بیمارستان در این باره می گوید: این فناوری نوعی حواس پرتی برای بیمار فراهم می کند  و احساس درد و اضطراب در اتاق اورژانس را از بین می برد. تصور می کنم تا ۱۰ سال دیگر  واقعیت مجازی در بیمارستان ها  به طور روتین استفاده می شود.

 درحال حاضر درمان با واقعیت مجازی هنوز هم تجربی محسوب می شود و تحقیقات بیشتری لازم است تا از آن به درستی استفاده شود.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
رویداد علوم داده و کارآفرینی برگزار میگردد

رویداد «علوم داده و کارآفرینی» در راستای برگزاری سلسله رویدادهای «علوم داده»، سوم و چهارم شهریور ماه امسال در پژوهشگاه د ...


news-image
ضرورت توسعه مواد پیشرفته در اقتصاد و زیرساخت‌ها

در سرمايه‌گذاري كشورهاي توسعه‌يافته در حوزه مواد پیشرفته اين نكته قابل ذكر است كه در اسناد سياستي اين كشورها اولويت و جا ...


news-image
افتتاح سامانه راداری جدید پدافند هوایی

سامانه راداری جدید پدافند هوایی که کاری مشترک بین ارتش و سپاه است