کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی، جایزه می‌گیرند | نخبه ها
خدمات مرکز


کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی، جایزه می‌گیرند
news-image


سومین دوره جایزه کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی «فیروزه» به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی برگزار می‌شود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در سال اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال «جایزه فیروزه» در سومین دوره برگزاری خود، به کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی جوایزی اهدا می‌کند.

موضوعات این جایزه که در دی ماه برگزار می‌شود، شامل نوشت‌افزار، کتاب-اسباب بازی، اسباب‌بازی، هدایای فرهنگی و پژوهش در زمینه ابعاد فرهنگی اجتماعی و اقتصادی کالاهای فرهنگی است.

محورهای پژوهشی سومین دوره جایزه فیروزه را این موارد تشکیل می‌دهد: ارزش‌های ایرانی اسلامی در طراحی و تولید کالاهای فرهنگی؛ بومی‌سازی کالاهای فرهنگی با توجه به شاخص‌های فرهنگ ایرانی اسلامی؛ فرصت‌ها و تهدیدها در تولید و مصرف کالاهای فرهنگی در ایران؛ کارآفرینی و فرصت‌های شغلی در تولید و کالاهای فرهنگی؛ رسانه‌ها و تولید و   مصرف فرهنگی؛ بیوگرافی ابژه‌ها، اشیا و کالاهای فرهنگی-تاریخی ایرانی؛ مطالعه در باب سیاست‌گذاری در زمینه تولید، توزیع و مصرف فرهنگی؛ نظریه‌پردازی در حوزه تولید و مصرف کالاهای فرهنگی در ایران؛ مطالعه روند طراحی و تولید کالاهای فرهنگی؛ تحلیل وضعیت بازار داخلی و بین‌المللی کالاهای فرهنگی ایران؛ سهم کالاهای فرهنگی در سبد خانوارهای ایرانی.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی خاطرنشان کرد: برای شناسایی شرکت‌های خلاق مبادی ورودی داریم که می‌توانند این شرکت‌ها را به کارگروه شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی کنند.
سومین دوره جایزه کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی فیروزه توسط  معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ستاد توسعه فناوریهای نرم و هویت ساز معاونت علمی، دی‌ماه 96 برگزار می‌شود.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
سریع‌ترین انباره اطلاعاتی جهان

حافظه 800P اینتل، سریع‌ترین تجربه از انباره اطلاعاتی


news-image
ایده جالب برای کاهش تصادف موتورسواران

یک استارتاپ درکالیفرنیا کمپینی برای نصب چراغ های خطر به کلاه ایمنی موتور سواران


news-image
ایران در حوزه مهندسی ژنتیک همتراز با دنیا است

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی گفت: کشور ایران در حوزه مهندسی ژنتیک صاحب علم و فناوری همتراز با دنیا است.