کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی، جایزه می‌گیرند | نخبه ها
خدمات مرکز


کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی، جایزه می‌گیرند
news-image


سومین دوره جایزه کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی «فیروزه» به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی برگزار می‌شود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در سال اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال «جایزه فیروزه» در سومین دوره برگزاری خود، به کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی جوایزی اهدا می‌کند.

موضوعات این جایزه که در دی ماه برگزار می‌شود، شامل نوشت‌افزار، کتاب-اسباب بازی، اسباب‌بازی، هدایای فرهنگی و پژوهش در زمینه ابعاد فرهنگی اجتماعی و اقتصادی کالاهای فرهنگی است.

محورهای پژوهشی سومین دوره جایزه فیروزه را این موارد تشکیل می‌دهد: ارزش‌های ایرانی اسلامی در طراحی و تولید کالاهای فرهنگی؛ بومی‌سازی کالاهای فرهنگی با توجه به شاخص‌های فرهنگ ایرانی اسلامی؛ فرصت‌ها و تهدیدها در تولید و مصرف کالاهای فرهنگی در ایران؛ کارآفرینی و فرصت‌های شغلی در تولید و کالاهای فرهنگی؛ رسانه‌ها و تولید و   مصرف فرهنگی؛ بیوگرافی ابژه‌ها، اشیا و کالاهای فرهنگی-تاریخی ایرانی؛ مطالعه در باب سیاست‌گذاری در زمینه تولید، توزیع و مصرف فرهنگی؛ نظریه‌پردازی در حوزه تولید و مصرف کالاهای فرهنگی در ایران؛ مطالعه روند طراحی و تولید کالاهای فرهنگی؛ تحلیل وضعیت بازار داخلی و بین‌المللی کالاهای فرهنگی ایران؛ سهم کالاهای فرهنگی در سبد خانوارهای ایرانی.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی خاطرنشان کرد: برای شناسایی شرکت‌های خلاق مبادی ورودی داریم که می‌توانند این شرکت‌ها را به کارگروه شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی کنند.
سومین دوره جایزه کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی فیروزه توسط  معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ستاد توسعه فناوریهای نرم و هویت ساز معاونت علمی، دی‌ماه 96 برگزار می‌شود.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
آموزش هوش مصنوعی با آزمایش‌های IQمربوط به مهارت‌های استدلالی

پژوهشگران شرکت "دیپ‌مایند" با همکاری "علی اسلامی"، دانشمند ایرانی موفق شدند هوش مصنوعی را با آزمایش‌های IQ مربوط به مهار ...


news-image
هفتمین دوره توان‌افزایی مروجین فناوری نانو برگزار می‌گردد

هفتمین دوره توان‌افزایی مروجین فناوری نانو با هدف آموزش و پرورش مروجین دانشگاهی از ۳ تا ۵ بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.


news-image
ساخت دقیق‌ترین ساعت‌ با خطای کمتر از یک ثانیه در عمر جهان

محققان موفق به ساخت ساعت‌های شبکه نوری فوق دقیق شده‌اند، که قادرند، هر 16 میلیارد سال تنها یک ثانیه از دست می‌دهد.