کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی، جایزه می‌گیرند | نخبه ها
خدمات مرکز


کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی، جایزه می‌گیرند
news-image


سومین دوره جایزه کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی «فیروزه» به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی برگزار می‌شود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در سال اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال «جایزه فیروزه» در سومین دوره برگزاری خود، به کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی جوایزی اهدا می‌کند.

موضوعات این جایزه که در دی ماه برگزار می‌شود، شامل نوشت‌افزار، کتاب-اسباب بازی، اسباب‌بازی، هدایای فرهنگی و پژوهش در زمینه ابعاد فرهنگی اجتماعی و اقتصادی کالاهای فرهنگی است.

محورهای پژوهشی سومین دوره جایزه فیروزه را این موارد تشکیل می‌دهد: ارزش‌های ایرانی اسلامی در طراحی و تولید کالاهای فرهنگی؛ بومی‌سازی کالاهای فرهنگی با توجه به شاخص‌های فرهنگ ایرانی اسلامی؛ فرصت‌ها و تهدیدها در تولید و مصرف کالاهای فرهنگی در ایران؛ کارآفرینی و فرصت‌های شغلی در تولید و کالاهای فرهنگی؛ رسانه‌ها و تولید و   مصرف فرهنگی؛ بیوگرافی ابژه‌ها، اشیا و کالاهای فرهنگی-تاریخی ایرانی؛ مطالعه در باب سیاست‌گذاری در زمینه تولید، توزیع و مصرف فرهنگی؛ نظریه‌پردازی در حوزه تولید و مصرف کالاهای فرهنگی در ایران؛ مطالعه روند طراحی و تولید کالاهای فرهنگی؛ تحلیل وضعیت بازار داخلی و بین‌المللی کالاهای فرهنگی ایران؛ سهم کالاهای فرهنگی در سبد خانوارهای ایرانی.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی خاطرنشان کرد: برای شناسایی شرکت‌های خلاق مبادی ورودی داریم که می‌توانند این شرکت‌ها را به کارگروه شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی کنند.
سومین دوره جایزه کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی فیروزه توسط  معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ستاد توسعه فناوریهای نرم و هویت ساز معاونت علمی، دی‌ماه 96 برگزار می‌شود.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
تفاهم‌نامه همکاری مشترک معاونت علمی و شرکت سهامی بیمه ایران منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت سهامی بیمه ایران به‌منظور اختصاص پوشش‌های بیمه‌ای به شر ...


news-image
مبانی نقشه‌برداری مغز آموزش داده می‌شود

«آموزش مبانی نقشه برداری مغز» عنوان کارگاه تئوری و عملی است که دومین روز از آخرین ماه سال 97 آغاز می‌شود.


news-image
رشد شرکت‌های دانش‌بنیان سریع‌تر از رشد قوانین بوده است

مدیر منابع انسانی یکی از مجموعه‌های وابسته به پارک فناوری پردیس، یکی از بزرگ‌ترین خواسته‌های شرکت‌های دانش‌بنیان را "پای ...