سلامت الکترونیک زمینه‌ساز ایجاد استارتاپ‌های میلیاردی خواهد بود | نخبه ها
خدمات مرکز


سلامت الکترونیک زمینه‌ساز ایجاد استارتاپ‌های میلیاردی خواهد بود
news-image


 به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دامنه نفوذ کسب و کارهای فناورانه در عرصه‌های گوناگون از جمله حوزه سلامت و پزشکی در حال گسترش است و جوانان تحصیل کرده می‌توانند توانمندی و نوآوری خود را بر بازار بکر سلامت الكترونيك (e-health) نیز متمرکز کنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بازدید از باشگاه خبرنگاران جوان، آینده کشور را در گروی تحقق اقتصاد دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: تمامی بخش‌های کشور باید تلاش کند تا راه را برای نسل کارآفرین و جوانی که به زودی جایگاه خود را در سپهر اقتصاد کشور خواهد یافت و صاحب بزرگ‌ترین کسب و کارهای کشور می‌شود، هموار کند.

وی ادامه داد: در حالی که بسیاری از کارخانه‌ها و صنایع در بهترین حالت ممکن است سالیانه 10 درصد رشد کنند، استارتاپ‌ها پیشرفت‌های بالای 10درصدی را در عرض کم‌تر از یک هفته تجربه می‌کنند. همین موضوع می‌تواند جهشی را در اقتصاد کشور رقم بزند.

ستاری به ضریب نفوذ بالای فناوری در حوزه سلامت و ظرفیت بالای کشور برای راه‌اندازی استارتاپ‌های این حوزه اشاره کرد و گفت: با ورود جوانان تحصسل کرده به بازار بکر محصولات و خدمات فناورانه حوزه سلامت، استارتاپ‌‌های میلیاردی را در این حوزه ایجاد کنند همچنین شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه پزشکی و سلامت می‌توانند توجه آینده کسب و کار خود را به ارائه مستقیم خدمات و محصولات نوآورانه به مشتریان در این حوزه متمرکز کنند.

برنامه‌های مدون برای جذب نخبگان ایرانی مقیم خارج

رئیس بنیاد ملی نخبگان، به برنامه‌های تسهیل‌گری جذب نخبگان و استعدادهای برتر برای نقش‌آفرینی در میدان استارتاپی کشور اشاره کرد و گفت: اکنون با هزینه‌ای به مراتب کمتر از بورسیه کردن یک دانشجو برای تحصیل خارج از کشور، توانسته‌ایم زمینه حضور یک استعداد برتر ایرانی غیر مقیم را در کشور فراهم کنیم. این روند با شتابی قابل قبول در بنیاد ملی نخبگان پیگیری می‌شود و به طور میانگین روزانه 3 نفر از این استعدادها جذب کشور می‌شوند و کاری تازه را در زیست بوم کارآفرینی و نوآوری ایران آغاز می‌کنند. 

ستاری، به رشد 27 برابری دانشجویان ایرانی نسبت به ابتدای انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: شایعه‌ها و اخبار نامعتبر درباره مهاجرت استعدادهای ایرانی مغایر با آمارهای دقیق بین‌المللی است. بسیاری از این ارقام ادعا شده مبتنی بر مستندات و گزارش‌هایی است که حتی وجود خارجی ندارند.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
قرارداد همکاری بیمه حافظ با موسسه حامی نوابغ جوان

شرکت بیمه حافظ و موسسه حامی نوامغ جوان با هدف حمایت از نخبگان کشور و ارائه خدمات بیمه ای مطلوب به آنان،قرارداد همکاری د ...


news-image
میهمانی مد و فناوری

دومین رویداد استارتاپی «مد و فناوری» با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری


news-image
تصویب آیین‌نامه ایجاد بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست

آیین‌نامه ایجاد بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شورای عالی انرژی مطرح