نسخه ایرانی هوشمندسازی اتوماسیون در صنعت برق ارائه می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


نسخه ایرانی هوشمندسازی اتوماسیون در صنعت برق ارائه می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با حضور رییس پارک فناوری پردیس و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خوزستان، تفاهم‌نامه‌ی برنامه‌ریزی و اجرای پایلوت پروژه «هوشمندسازی و اتوماسیون شبکه توزیع برق از طریق ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور» تنظیم و به امضای طرفین رسید.
اجرای پایلوت این پروژه در راستای رفع نیازهای فناورانه بخشی از صنعت برق کشور و همچنین تحقق تأمین تجهیزات و ارائه خدمات موردنیاز شرکت توزیع از توان دانشی و تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور داخلی با هدف هوشمندسازی و اتوماسیون شبکه توزیع برق در استان خوزستان با همکاری شرکت مهندسی برق و الکترونیک مهارسیستم عضو پارک و فعال در حوزه طراحی و ساخت سیستم‌های AMI، DCS، SCADA ، صورت خواهد گرفت.
در ابتدای این مراسم رییس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خوزستان و هیات همراه، به‌منظور آشنایی با ظرفیت شرکت‌های عضو پارک و رفع نیازهای اعلام‌شده شرکت توزیع در جلسه آشنایی با دستاوردهای شرکت‌های عضو پارک حاضر شدند.
بهرهوری انرژی و رقابتی شدن اقتصاد انرژی، توسعه روشهای اندازهگیری و به‌کارگیری دیگر تکنولوژیها از قبیل ارتباطات و مخابرات و زیرساخت‌های سختافزاری و نرمافزاری مراکز داده، کنترل و نظارت بر شبکه‌های توزیع انرژی، ارسال اطلاعات پست‌های برق به مراکز کنترل در جهت کنترل و پایش شبکه و رویت‌پذیری شبکه برق در مرکز کنترل ازجمله الزامات بهره‌برداری بهینه از شبکه برق و انرژی ازجمله مسائل گفتگو شده در این دیدار بود.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
پیام دکتر ستاری به مناسبت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همراهان مجاهدش

شهادت، هنر مردان خداست.


news-image
2 محصول تحریمی صنعت نفت و آب بومی شد

جایی که نشان از تلاش و همت ایرانی باشد قطعا باید انتظار نتیجه درخشان داشت. متخصصان کشور در یک استارتاپ دو محصول تحریمی پ ...


news-image
کاهش سرطان با ایجاد شبکه محصول سالم

مصرف بیش از حد سموم کشاورزی نه تنها بر کیفیت و ایمنی غذاهای مصرفی تاثیر گذارند، می توانند با نفوذ به آب‌های سطحی، عاملی ...