افراد فعال تر برای دنیایی سالم تر | نخبه ها
خدمات مرکز


افراد فعال تر برای دنیایی سالم تر
news-image


به گزارش پایگاه خبری سازمان جهانی بهداشت، به منظور پشتیبانی از اقدامات ملی در اجرای این برنامه، سازمان جهانی بهداشت یک کمپین مشاوره فعالیت فیزیکی با عنوان «فعال باشیم: همه کس، همه جا، هرروز» راه اندازی کرده است.

این برنامه عملیاتی راهکارهایی را برای کاهش 15 درصدی انفعال فیزیکی در بین افراد بالغ تا سال 2030 میلادی ارائه می کند. این برنامه سیاست گذاری در 20 حوزه مختلف را پیشنهاد کرده است که هدف از اجرای آن ها ایجاد جوامع فعال تر از طریق بهبود محیط زندگی و فراهم کردن فرصت های بیشتر برای پیاده روی، دوچرخه سواری، ورزش و بازی است.
فعالیت فیزیکی برای حفظ سلامت، ضروری است. اما در دنیای امروز، به دلیل طراحی غلط جوامع و شهرها، این امر به یک چالش جدی تبدیل شده است. بر اساس آمارهای جهانی، 20 درصد از بزرگسالان و 80 درصد از نوجوانان، به میزان کافی فعالیت فیزیکی ندارند.
این درحالی است که فعالیت بدنی مستمر، کلید مقابله با بیماری های غیرمسری از جمله مانند سکته، حمله قلبی، دیابت، سرطان سینه و سرطان کولون محسوب می شوند. بیماری های غیرمسری عامل 71 درصد از مرگ و میر شهروندان در سراسر جهان هستند.
عدم فعالیت بدنی در سراسر جهان سالانه موجب تحمیل 54 میلیارد دلار هزینه های سلامتی و درمانی مستقیم و 14 میلیارد دلار خسارت ناشی از کاهش بهره وری به شهروندان می شود.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
کسب و کارهای فعال در داده‌های زیستی حمایت شدند

رییس مرکز فناوری‌های همگرا معاونت علمی از حمایت‌ها و اقدامات لازم برای توسعه کسب و کارها در حوزه داده‌های زیستی خبر داد ...


news-image
تولید مدارهای مولد با الهام از مارماهی برقی

محققان دانشگاه لوزیانا با شبیه‌سازی اندام مولد برق مارماهی برقی


news-image
تفاوت‌های امواج مغزی ایرانی‌ها و اروپایی‌ها توسط محققان کشورمان مشخص شد

بررسی تفاوت‌های بین‌فرهنگی در عملکرد شناختی و مغزی بین ایرانیان و اروپایی‌ها عنوان پروژه‌ای است که توسط محققان دانشگاه ت ...