رسانه‌ها باید در توسعۀ فرهنگ نخبگانی نقش‌آفرینی کنند | نخبه ها
خدمات مرکز


رسانه‌ها باید در توسعۀ فرهنگ نخبگانی نقش‌آفرینی کنند
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ علی‌حسین صابری؛ رئیس بنیاد نخبگان خوزستان با اشاره به رسالت بنیاد ملی نخبگان، شناسایی، هدایت و حمایت از اجتماع نخبگانی را مهمترین رسالت این بنیاد دانست و گفت: برنامه‌های بنیاد متنوع است و همۀ اقشار نخبگانی از دانش‌آموزان تا سرآمدان و نخبگان را پوشش می‌دهد.

وی افزود: رویکرد فرهنگی در همۀ برنامه‌های بنیاد نخبگان استان وجود دارد و این مهم منطبق بر مأموریت‌های تعیین‌شده است. به همین دلیل نهادی مانند جهاد دانشگاهی می‌تواند نقش مهمی در اجرای برنامه‌های مصوب بنیاد ملی نخبگان در خوزستان داشته باشد.

رئیس بنیاد نخبگان خوزستان زمینه‌سازی برای توسعۀ فرهنگ کارآفرینی و آموزش به مستعدان‌برتر را از دیگر محورهای اصلی در طراحی و اجرای برنامه‌های نخبگانی در استان برشمرد و ادامه داد: کمک به ایجاد کسب‌وکار نوپا و دانش‌بنیان و زمینه‌سازی برای توسعۀ اشتغال‌زایی پایدار از جمله اهداف اصلی بنیاد نخبگان استان است.

صابری با اشاره به لزوم ایجاد فرهنگ نخبگانی در استان، تصریح کرد: بسیاری از مستعدان‌ بومی اطلاع مناسب و دقیقی از تسهیلات اعطایی بنیاد ملی نخبگان ندارند که در همین راستا بنیاد نخبگان استان تلاش کرد در قالب برگزاری کارگاه‌هایی در دانشگاه‌های بزرگ استان مانند علوم‌پزشکی اهواز، جندی‌شاپور و صنعت‌نفت، این نقیصه را برطرف کند. در این بین، نباید و نمی‌شود از نقش مهم رسانه‌ها چشم‌پوشی کرد چراکه رسانه می‌تواند به خوبی در توسعۀ فرهنگ نخبگانی نقش‌آفرینی کند.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
اخذ مجوزهای لازم برای تعمیرات و اورهال محصولات هوایی تسهیل می‌شود

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت: در مبحث


news-image
3 ایده برتر در جریان مسابقه ایده بازار دریایی معرفی شد

در جریان مسابقه ایده بازار دریایی، از میان 21 ایده دریایی، 3 ایده به‌عنوان ایده برتر معرفی شدند، که از آن‌ها تقدیر شد.


news-image
دومین مرحله عناوین طرح‌های قابل سرمایه‌گذاری منتشر شد

دومین مرحله عناوین طرح‌های قابل سرمایه‌ گذاری مرکز تجاری‌سازی پارک فناوری پردیس معاونت علمی منتشر شد.