تدوین کتاب نقشه راه ملی فناوری و صنعت ساخت افزایشی ایران | نخبه ها
خدمات مرکز


تدوین کتاب نقشه راه ملی فناوری و صنعت ساخت افزایشی ایران
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، روزگاری فکر سفر به ماه از ذهن هیچ انسانی نمی گذشت اما امروز فناوری توانایی به انسان داده که رسیدن به هر رویایی چندان دور از ذهن نیست. امروز به راحتی هر تصویری که در ذهن داریم می توانیم به کمک چاپ سه بعدی لمس کنیم. فناوری که در هر حوزه ای کاربردی منحصر به فرد دارد و در در مسیر توسعه این فناوری در کشورمان نیاز به توجه به این حوزه ضروری است.

البته حمایت و راهبری توسعه فناوری ساخت افزایشی به عنوان اولویت در ستاد توسعه مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی مطرح است و در نخستین گام این ستاد تدوین سند نقشه راه ملی توسعه فناوری و صنعت ساخت افزایشی ایران را انجام داد تا بر اساس وضعیت موجود و شناخت توانایی ها در مسیر توسعه این فناوری قرار گیریم. قرار است بر این اساس کتاب نقشه راه ملی فناوری و صنعت ساخت افزایشی ایران به زودی منتشر شود.

گزارش جامع پیش نویس نقشه راه ملی توسعه فناوری  و صنعت چاپ سه بعدی )سا خت افزایشی ( ایران در 350 صفحه با هدف تبیین وضعیت مطلوب صنعت ساخت افزایشی ایران، اهداف آن و تحلیل شکاف بر اساس وضعیت موجود و همچنین بررسی پیش نیازهای انتقال به وضع مطلوب در صنعت ساخت افزایشی به عنوان گزیده ای از مطالعات پشتیبان تدوین نقشه راه توسعه فناوری صنعت ساخت افزایشی ایران در یک جلد کتاب چهار بخشی تدوین شده است. در این كتاب ابتدا به معرفی فناوری های ساخت افزایشی و تبیین درخت فناوری و زنجیره ارزش محصولات و خدمات مرتبط با این حوزه اطلاعات نسبتاً جامعی در مورد سطح فناوری در ایران و جهان تبیین شده است.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
پنجمین همایش بین المللی کاشت حلزون آغاز شد

پنجمین همایش بین المللی کاشت حلزون شنوایی و علوم وابسته، چهارشنبه با حضور پزشکان داخلی و خارجی در دانشگاه علوم پزشکی مشه ...


news-image
هم‌افزایی بیش از صد و پنجاه شرکت داخلی در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضا ...

هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی ایران با حضور بیش از 150 شرکت داخلی و حضور نمایندگانی از


news-image
هشتمین کارگروه تخصصی آنالیز سطح در شبکه آزمایشگاهی آغاز به کار کرد

هشتمین کارگروه تخصصی دستگاهی شبکه آزمایشگاهی با عنوان آنالیز سطح، فعالیت خود را با همراهی