ارائه روشی موثر برای درمان سرطان | نخبه ها
خدمات مرکز


ارائه روشی موثر برای درمان سرطان
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، «گیدو کرومر» از برگزیدگان سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی در تحقیقاتی موفق به کسب رتبه اول پژوهش های بنیادی در گروه تخصصی علوم پزشکی با عنوان طرح «مرگ سلول ها در پاتوبیولوژی» شد.

فعالیت های دکتر کرومر در این زمینه با سه کشف مهم همراه بوده است اول اینکه در سلول های پستانداران، نفوذپذیری غشای میتوکندر، نقطه غیر قابل برگشت فرایند مرگ سلولی است و بی رحمی این فرایند را نشان می دهد.

کرومر، اتوفاژی را به عنوان مکانیزم ضد پیری معرفی کرده که باعث می شود سلول با شرایط فشردگی تطبیق بیابد و از مرگ ناخواسته اجتناب کند.

همچنین کرومر این فرضیه را اثبات کرد که پاسخ ایمنی در مقابل سلول های تحت فشار یا سلول های سرطانی در حال مرگ، موفقیت شیمی درمانی در سرطان را هم در موش و هم در انسان تثبیت می کند. این مرگ ایمونولوژیک سلولی پدیده ای مطلوب در درمان سرطان است.

کرومر معتقد است که درمان های مرسوم و اختصاصی سرطان ها محتاج مشارکت پاسخ های ایمنی به بهترین نحو ممکن است.

دکتر گیدو کرومر استاد دانشکده پزشکی دانشگاه دکارت فرانسه، مدیر گروه تحقیقاتی آپوپتوز، سرطان و ایمنی شورای تحقیقات پزشکی فرانسه و... است. وی تحقیقات وسیعی در زمینه بیولوژی سلولی و سرطان داشته است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
پياده‌سازي طرح ناوبري هوايي مبتني بر سامانه‌هاي ماهواره‌اي در کشور

طرح ناوبري هوايي بر مبناي سامانه‌هاي ماهواره‌اي در کشور به همت ذینفعان صنعت


news-image
هیدروژن سولفید به سوخت پاک هیدروژنی تبدیل می شود

محققان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در تحقیقات آزمایشگاهی خود موفق به سنتز یک نانوکاتالیست محلول جامد شدند که ...


news-image
کاربرد نانو در اتاق عمل

نانوجراحی، روش نوینی است که توجه بسیاری از محققان را به خود جلب کرده است. در این روش، برای انجام جراحی از قطعات الکترونی ...