آزمایشگاه محصولات تراریخته راه اندازی شد | نخبه ها
خدمات مرکز


آزمایشگاه محصولات تراریخته راه اندازی شد
news-image


بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، دولت مکلف به لیبل گذاری محصولات تراریخته به منظور اطلاع رسانی به مصرف کنندگان جهت انتخاب و مصرف مواد غذایی شده که آزمایشگاه های تشخیص این محصولات به عنوان ابزار اصلی اجرای این مصوبه به شمار می روند.

دکتر قدیر رجب زاده رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی گفت: این موسسه در راستای مأموریت خود نسبت به اخذ مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو در زمینه تشخیص محصولات تراریخته اقدام کرده است.

وی افزود: روند رو به رشد جمعیت در جهان، دغدغه امنیت غذایی را افزایش داده در نتیجه دولت ها به دستکاری ژنتیکی برای تولید غذای بیشتر رو آورده اند و آمریکا، چین و استرالیا عمده تولید کنندگان محصولات تراریخته در جهان محسوب می شوند.

وی در خصوص الزامات تشخیص محصولات تراریخته گفت: به علت نبود تضمین کافی برای ایمنی مواد غذایی تراریخته و از طرفی عدم تایید مضرات احتمالی مصرف این محصولات در مطالعات انجام شده، اجماع نظر در خصوص مزایا یا معایب مصرف این محصولات وجود نداشته و بر این اساس دولت مکلف به لیبل گذاری محصولات تراریخته جهت آگاهی بخشی به مصرف کنندگان شده است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
جشنواره‌ای برای حمایت از ایده‌های ارزش‌آفرین حوزه معدن و صنایع معدنی

جشنواره ایده‌های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی 23 و 24 تیر ماه سال جاری برای حمایت از ایده‌های نوآورانه برگزار می‌شود.


news-image
چرا دست و پایمان خواب می رود

وقتی برای مدت زیادی به صورت ثابت در یک جا می‌نشینیم، دست یا پایمان خواب می‌رود. چه اتفاقی در بدن افتاده که چنین می‌شود؟ ...


news-image
مراقبت از دندان های شیری،ضامن سلامت دندان های دائمی

دندانها در تأمین سلامت جسمی و روانی انسان نقش بسیار مهمی دارند و به همین دلیل از ابتدای رویش و دوران کودکی باید به بهداش ...