تولید آب آشامیدنی از آب مورد استفاده در نیروگاه ها ممکن می شود | نخبه ها
خدمات مرکز


تولید آب آشامیدنی از آب مورد استفاده در نیروگاه ها ممکن می شود
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا، بخش عمده ای از آب مورد استفاده در نیروگاه ها که از رودخانه ها، دریاچه ها و سدها تامین می شود، صرف خنک کردن تجهیزات نیروگاهی می شود و در جریان کار تبخیر می گردد.

اما سیستم جدید ام آی تی امکان استفاده مجدد از قسمت عمده این آب تبخیر شده را فراهم کرده و به ویژه در مناطقی که از آب شور دریا برای خنک کردن تجهیزات استفاده می شود، امکان تولید آب آشامیدنی ازآب شوررا نیز در اختیار می گذارد.
این سیستم بر اساس یک فرآیند ساده طراحی و ساخته شده است. هنگامی که هوای اشباع شده از بخار آب توسط ذرات باردار موسوم به یون مورد اصابت قرار می گیرد، قطرات آب باردار شده و به سوی یک شبکه سیمی که در مسیر آن ها قرارد دارد، جذب می شوند. سپس این قطرات درون شبکه روی هم انباشته شده و به درون یک محفظه می ریزند.
محققان در حال ساخت یک نمونه کامل از این سیستم هستند تا آن را در نیروگاه گازی موجود در دانشگاه ام آی تی نصب کنند. این نیروگاه بخش عمده برق و سیستم گرمایش و سرمایش دانشگاه را تامین می کند. انتظار می رود این سیستم تا پایان تابستان سال جاری به بهره برداری برسد.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
صدای «کلیک» زانو امری عادی است

صدای «کلیک» زانو هنگام برخاستن و نشستن امری عادی است و معمولا به دلیل کشش بافت نرم اطراف مفاصل رخ می دهد، ولی زمانی که ا ...


news-image
همایش مدیریت استعدادها در هزاره سوم

تاریخ برگزاری همایش : 1396/10/27 مهلت ارسال مقالات : 1396/10/17


news-image
خودروی جدید دیزلی فورد با مصرف بهینه سوخت

شرکت فورد به‌تازگی محصول جدید خود را معرفی کرده است که علاوه بر قدرت بسیار بالا