اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان‌ها | نخبه ها
خدمات مرکز


اجرای راهکارهای بهینه‌سازی انرژی در ساختمان‌ها
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، "اجرای راهکارهای بهینه سازی انرژی در ساختمان های منتخب شهر تهران" عنوان طرحی است که در راستای  پروژه "بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان ها" اجرایی می شود. فعال کردن شرکت های خدمات انرژی و دانش بنیان و تدوین مدل کسب و کار موفق شرکت های خدمات انرژی از اهداف مد نظر است تا با اجرای راهکارهای بهینه سازی انرژی در ساختمان های منتخب تهران توسط شرکت های دانش بنیان  از توانمندی این شرکت ها بهره لازم برده شود. بنابراین شرکت های دانش بنیان علاقمند از 12 تا 27 خرداد ماه سال جاری فرصت ثبت نام برای شرکت در این طرح را دارند.

البته شرکت در این فراخوان نیازمند شرایطی است که می توان به دارا بودن رتبه در رشته با گرایش تخصصی برای شرکت های خدمات انرژی، داشتن حداقل 5 سال سابقه فعالیت در زمینه مدیریت انرژی، ممیزی انرژی و راهکارهای بهینه سازی انرژی در ساختمان نیاز است.

پروژه "بهینه ساززی انرژی و محیط زیست در ساختمان" توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری

صندوق تسهیلات جهاني محیط زيست و برنامه عمران ملل متحد در حال انجام است. افزايش كارايي انرژی ساختمان های مسکوني و تجاری-اداری كه خود منجر به كاهش آلاينده های زيست محیطي می شود از اهدافی است که این پروژه دنبال می کند. بنابراین برای استفاده از ظرفیت و پتانسیل شرکت های دانش بنیان حوزه انرژی در ذیل این پروژه فراخوان های همکاری منتشر می شود تا شاهد گسترش همکاری شرکت ها با این پروژه ملی باشیم. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به eeeb.ceee.isti.ir مراجعه کنند.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
گفتگو با سگ ها به کمک هوش مصنوعی

یک پژوهشگر آمریکایی در دانشگاه آریزونای شمالی در حال توسعه یک فناوری جدید با تکیه بر هوش مصنوعی


news-image
راه‌اندازی سومین آزمایشگاه فناوری نانو با تجهیزات ایرانی در کوبا

آزمایشگاه فناوری نانو در حوزه پزشکی با استفاده از تجهیزات ساخت ایران در شهر هاوانای کشور کوبا افتتاح شد.


news-image
ایران به بازارهای نوظهور دارویی ورود کرد

یک شرکت دانش بنیان داخلی به عنوان بزرگ ترین مرکز تحقیقات دارویی در کشور تاسیس شد. این شرکت در زمینه تولید مواد با ارزش ا ...