شناسایی شرکتهای خلاق که ماهیت دانش بنیان ندارند | نخبه ها
خدمات مرکز


شناسایی شرکتهای خلاق که ماهیت دانش بنیان ندارند
news-image


به گزارش سیناپرس، مهدی فقیهی در گفتگو با مهر، با بیان اینکه طرح «شناسایی شرکتهای خلاق» در مرحله عملیاتی شدن در معاونت علمی فناوری رئیس جمهور است و به زودی در ستاد توسعه ICT و فضای مجازی، رونمایی می شود، گفت: شناسایی شرکتهای خلاق به این معنی است که شرکتهایی که شرایط دانش بنیان شدن را به ذات ندارند و ماهیت آنها آن سطح تکنولوژی که قانون دانش بنیان دیده را فراهم نکند، شناسایی شوند.

وی با بیان اینکه این شرکتها، شرکتهای نوآور و خلاقی هستند که به فضای اقتصاد دانش بنیان کشور کمک می کنند ادامه داد: بنابراین مطابق با برنامه مدنظر، این شرکتها را شناسایی و حمایت می کنیم؛ این حمایت نزدیک و همتراز با قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان خواهد بود.

دبیر ستاد توسعه ICT و فضای مجازی معاونت علمی فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه شناسایی شرکتهای خلاق در ۳ موضوع فناوری اطلاعات و ارتباطات، گیاهان دارویی و فناوریهای نرم در دستور کار قرار دارد، افزود: بخش اصلی این پروژه مربوط به شرکتهای فناوری اطلاعات است که قابلیتهای دانش بنیان شدن ندارند اما خلاقیت و نوآوری دارند.

وی گفت: شرکتهای خلاق چیزی متفاوت از مفاهیم دانش بنیان را دارند که در قانون دانش بنیان و آیین نامه ها و ارزیابی ها آمده است. برای مثال شرکتی در حوزه صنایع دستی نوآور است اما استانداردهای دانش بنیان را ندارد چرا که ماهیت کار این شرکت، فنی نیست. به همین دلیل این شرکت نوآور در صنایع دستی، در دسته شرکتهای خلاق قرار می گیرد.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
تحولی شگرف در صفحات لمسی گوشی ها

یکی از دغدغه های اصلی کاربران گوشی های تلفن لمسی، مقاومت آنها در برابر


news-image
نشست تخصصی نقش بیوتکنولوژی در طبیعت پاک، غذای مفید و زندگی سالم برگزار می‌شود

به همت ستاد توسعه زیست فناوری و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، نشست تخصصی نقش بیوتکنولوژی در طبیعت پاک، غذای ...


news-image
عرضه نانوپوششی که مانع از انعقاد خون در دریچه‌های مکانیکی قلب خواهد شد

پژوهشگران پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در تحقیقات آزمایشگاهی خود به روشی دست یافتند که می‌توان