شناسایی شرکتهای خلاق که ماهیت دانش بنیان ندارند | نخبه ها
خدمات مرکز


شناسایی شرکتهای خلاق که ماهیت دانش بنیان ندارند
news-image


به گزارش سیناپرس، مهدی فقیهی در گفتگو با مهر، با بیان اینکه طرح «شناسایی شرکتهای خلاق» در مرحله عملیاتی شدن در معاونت علمی فناوری رئیس جمهور است و به زودی در ستاد توسعه ICT و فضای مجازی، رونمایی می شود، گفت: شناسایی شرکتهای خلاق به این معنی است که شرکتهایی که شرایط دانش بنیان شدن را به ذات ندارند و ماهیت آنها آن سطح تکنولوژی که قانون دانش بنیان دیده را فراهم نکند، شناسایی شوند.

وی با بیان اینکه این شرکتها، شرکتهای نوآور و خلاقی هستند که به فضای اقتصاد دانش بنیان کشور کمک می کنند ادامه داد: بنابراین مطابق با برنامه مدنظر، این شرکتها را شناسایی و حمایت می کنیم؛ این حمایت نزدیک و همتراز با قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان خواهد بود.

دبیر ستاد توسعه ICT و فضای مجازی معاونت علمی فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه شناسایی شرکتهای خلاق در ۳ موضوع فناوری اطلاعات و ارتباطات، گیاهان دارویی و فناوریهای نرم در دستور کار قرار دارد، افزود: بخش اصلی این پروژه مربوط به شرکتهای فناوری اطلاعات است که قابلیتهای دانش بنیان شدن ندارند اما خلاقیت و نوآوری دارند.

وی گفت: شرکتهای خلاق چیزی متفاوت از مفاهیم دانش بنیان را دارند که در قانون دانش بنیان و آیین نامه ها و ارزیابی ها آمده است. برای مثال شرکتی در حوزه صنایع دستی نوآور است اما استانداردهای دانش بنیان را ندارد چرا که ماهیت کار این شرکت، فنی نیست. به همین دلیل این شرکت نوآور در صنایع دستی، در دسته شرکتهای خلاق قرار می گیرد.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
راه‌اندازی سومین آزمایشگاه فناوری نانو با تجهیزات ایرانی در کوبا

آزمایشگاه فناوری نانو در حوزه پزشکی با استفاده از تجهیزات ساخت ایران در شهر هاوانای کشور کوبا افتتاح شد.


news-image
عملیات سوختگیری هوایی خودکار به صورت آزمایشی انجام شد

یکی از شرکت‌های زیرمجموعه ایرباس موفق شد عملیات سوختگیری هوایی خودکار را به صورت آزمایشی انجام دهد.


news-image
بیوانفورماتیک و نقش آن در داروسازی

داروها بنیان علم پزشکی هستند، اما هنوز نیازهای برآورده‌نشده زیادی درمورد مولکول‌های جدید