شرکت‌های دانش بنیان؛ حمایت‌ها و مزایا | نخبه ها
خدمات مرکز


شرکت‌های دانش بنیان؛ حمایت‌ها و مزایا
news-image


 شرکت‌ها دانش بنیان؛ تعریف و زمینه‌های فعالیت

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه؛ معاون فناوری پارک علم و فناوری این استان با اشاره به اینکه در دنیای امروز توسعه مبتنی بر دانایی جایگزین توسعه مبتنی بر مواد اولیه شده است، گفت: برای مقاوم سازی اقتصاد چاره‌ای جز حرکت در مسیر اقتصاد دانش بنیان نیست و رابطه تنگاتنگی بین این دو موضوع وجود دارد.

معصومه خان احمدی با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش بنیان، خاطرنشان کرد: تأسیس و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان به ما کمک می کند تا در راستای تقویت ایده‌های نو و جدید قدم برداریم. بر اساس افق سند چشم انداز در سال 1404 باید 50 درصد از تولیدات ناخالص داخلی بر مبنای این شرکت‌ها تولید شود.

دبیر کمیته شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری استان کرمانشاه در رابطه با مکانیزم به رسمیت شناخته شدن شرکت‌ها به عنوان «دانش بنیان»، گفت: هدف از تأسیس شرکت‌های دانش بنیان توسعه اقتصاد دانش محور است. بنابراین هر فعالیت و شرکتی که به تصویب کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش بنیان تحت عنوان «فهرست کالاها و خدمات» رسیده باشد به آن عنوان دانش بنیان تعلق می‌گیرد و در فهرست شرکت های دانش بنیان ثبت می شود.

وی ادامه داد: براساس قوانین، آیین نامه اجرایی و دستورالعمل‌های جاری، شرکت‌های دانش بنیان پس از بررسی و ارزیابی برای مدت حداقل 2 سال مورد تأیید قرار می‌گیرند و به صورت مستمر توسط دبیرخانه کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش بنیان مستقر در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد نظارت خواهند بود. البته این مدت پس از ارزیابی مجدد و در صورت کسب شرایط لازم قابل تمدید است.

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
اقتصادی پویا با توسعه دستاوردهای ملی فضایی

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی معتقد است که با توسعه دستاوردهای ملی فضایی می توانیم به ...


news-image
سرمایه طرح‌های نوآورانه با مشارکت سه جزئی تامین می‌شود

یکی از روش‌های توسعه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عرضه شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان، روش مشارکت سه جزئی است. بر اساس این مد ...


news-image
طراحی و ساخت آچار دیافراگم

آچارهاو ابزارهای موجود در بازار با انواع مختلف وجود دارند