جشنواره ملی حرکت باید زمینه‌ساز بروز ایده‌های مبتکرانه باشد | نخبه ها
خدمات مرکز


جشنواره ملی حرکت باید زمینه‌ساز بروز ایده‌های مبتکرانه باشد
news-image


محمدهادی عسکری همزمان با ابلاغ دستورالعمل اجرایی یازدهمین جشنواره ملی حرکت با اشاره به آغاز فرآیند این دوره از جشنواره به دنبال ابلاغ دستورالعمل، اظهار کرد: تاکید بر تقویت ارتباط انجمن‌های علمی و جشنواره با صنعت، ارتقای کیفیت بخش نمایشگاهی، فراهم آوردن امکان گفت‌وگو و توسعه تعاملات علمیِ ملی و بین‌المللی و تقویت حوزه‌های رقابتی و داوری جشنواره بر اساس استانداردهای علمی از جمله اهدافی است که جهت‌گیری عمده این دوره از جشنواره را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه جشنواره ملی حرکت حاصل فکر و عمل بدنه‌ کارشناسی دانشگاه‌ها است، گفت: بخش رقابتی جشنواره کانون ارزیابی دستاوردها و فعالیت‌های علمی دانشجویی است و بیش از هر بخش دیگر دقت نظر، جامعیت و کاربرد معیارهای علمی را می‌طلبد.

وی در این خصوص افزود: تعیین حوزه‌های رقابتی جشنواره و برخی تغییرات ایجاد شده در دستورالعمل این دوره، حاصل جمع‌بندی نظرات کارشناسی، بررسی‌های میدانی انجام شده و دیدگاه‌هایی است که از طرف دانشگاه‌ها و دانشجویان ارائه شده است.

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی حرکت در ادامه با تاکید بر هویت دانشجویی جشنواره اظهار کرد: جشنواره ملی حرکت باید زمینه‌ساز ایجاد انگیزه جستجوی علمی، مسیری برای پیوند انجمن‌های علمی با صنعت و نیازهای جامعه و عرصه‌ای برای بروز و ظهور خلاقیت‌ها و ایده‌های مبتکرانه دانشجویان باشد.

وی همچنین سیاست اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم را رسیدن به اهداف ذکر شده در پرتو جلب مشارکت دانشجویان و اهتمام مدیریت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها خواند و اظهار کرد: سیاستگذاری جشنواره معطوف به دستاوردهای علمی برای ایجاد و تقویت گروه‌های علمی و تخصصی به عنوان مجموعه‌های توانمند و مسئول در قبال شرایط و مسائل ملی است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
نمایش توانمندی‌های صنایع الکترونیک کشور فناوران تبادل نظر می‌کنند

نخستین نمایشگاه مجازی فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور موسوم به «ایران ایتکس» با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و ...


news-image
کنفرانس ملی "نقش مطالعات میان‌‌رشته‌ای در توسعه‌ علمی و کار آفرینی کشور" برگزار ...

به منظور برقراری ارتباط و پیوند بین رشته‌ای و ایجاد بسترهای تعامل و همفکری میان اساتید، اندیشمندان و دانشجویان، کنفرانس ...


news-image
راه‌اندازی بورس ایده از ارکان اقتصاد دانش‌بنیان است

صالحی با اشاره به لزوم توسعۀ همکاری صنعت و دانشگاه، گفت: اقداماتی چون راه‌اندازی بورس ایده می‌تواند اثرگذاری بسزایی در ز ...