جشنواره ملی حرکت باید زمینه‌ساز بروز ایده‌های مبتکرانه باشد | نخبه ها
خدمات مرکز


جشنواره ملی حرکت باید زمینه‌ساز بروز ایده‌های مبتکرانه باشد
news-image


محمدهادی عسکری همزمان با ابلاغ دستورالعمل اجرایی یازدهمین جشنواره ملی حرکت با اشاره به آغاز فرآیند این دوره از جشنواره به دنبال ابلاغ دستورالعمل، اظهار کرد: تاکید بر تقویت ارتباط انجمن‌های علمی و جشنواره با صنعت، ارتقای کیفیت بخش نمایشگاهی، فراهم آوردن امکان گفت‌وگو و توسعه تعاملات علمیِ ملی و بین‌المللی و تقویت حوزه‌های رقابتی و داوری جشنواره بر اساس استانداردهای علمی از جمله اهدافی است که جهت‌گیری عمده این دوره از جشنواره را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه جشنواره ملی حرکت حاصل فکر و عمل بدنه‌ کارشناسی دانشگاه‌ها است، گفت: بخش رقابتی جشنواره کانون ارزیابی دستاوردها و فعالیت‌های علمی دانشجویی است و بیش از هر بخش دیگر دقت نظر، جامعیت و کاربرد معیارهای علمی را می‌طلبد.

وی در این خصوص افزود: تعیین حوزه‌های رقابتی جشنواره و برخی تغییرات ایجاد شده در دستورالعمل این دوره، حاصل جمع‌بندی نظرات کارشناسی، بررسی‌های میدانی انجام شده و دیدگاه‌هایی است که از طرف دانشگاه‌ها و دانشجویان ارائه شده است.

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی حرکت در ادامه با تاکید بر هویت دانشجویی جشنواره اظهار کرد: جشنواره ملی حرکت باید زمینه‌ساز ایجاد انگیزه جستجوی علمی، مسیری برای پیوند انجمن‌های علمی با صنعت و نیازهای جامعه و عرصه‌ای برای بروز و ظهور خلاقیت‌ها و ایده‌های مبتکرانه دانشجویان باشد.

وی همچنین سیاست اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم را رسیدن به اهداف ذکر شده در پرتو جلب مشارکت دانشجویان و اهتمام مدیریت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها خواند و اظهار کرد: سیاستگذاری جشنواره معطوف به دستاوردهای علمی برای ایجاد و تقویت گروه‌های علمی و تخصصی به عنوان مجموعه‌های توانمند و مسئول در قبال شرایط و مسائل ملی است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
تخفیف 50 درصدی شرکت‌های خلاق برای حضور در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال

با برپایی پاویون «ایران ساخت»در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال از حضور شرکت‌های خلاق در این رویداد با ت ...


news-image
پماد ترمیم زخم با ویژگی آنتی باکتریال

عرفان رجبی هرسینی عضو موسسه حامی نوابغ جوان در زمینه درمان زخم موفق به ساخت و اختراع پماد ترمیم زخم با ویژگی آنتی باکتری ...


news-image
کنترل چاقی به کمک سلول‌های بنیادی

یک نظریه مرتبط با چاقی نشان می‌دهد که وقتی بدن توانایی تولید چربی قهوه‌ای سالم را از دست می‌دهد، سلول‌های چربی سفید ناسا ...