تحقق الزامات سند جامع توسعه هوافضا از اهداف مرکز ملی فضایی است | نخبه ها
خدمات مرکز


تحقق الزامات سند جامع توسعه هوافضا از اهداف مرکز ملی فضایی است
news-image


منوچهر منطقی با اشاره به مهمترین اولویت مرکز در سال جاری، گفت: یکی از مهم ترین اهداف مرکز در سال جاری، تحقق الزامات سند جامع توسعه هوافضا است که این سند جامع و کامل است و نیازهای فضایی کشور را به نحو مطلوبی تامین می کند.

وی افزود: «تأکید بر تولید علم بومی و توسعه علوم مربوط و نظریه پردازی در عرصه تولید فلسفه های مضاف مرتبط با بخش هوافضا با تکیه بر مبانی معرفتی اسلامی»، «استفاده حداکثری از توان داخلی و فعال سازی ظرفیت ها»، مسئولیت پذیری در حفظ و ارتقای محیط زیست» و «ایجاد فرصت عادلانه برای مشارکت افراد، شرکتها و نهادها در توسعه بخش»، از جمله این الزامات است.

به گفته منطقی، با توجه به اینکه صنعت هوا فضا در تمام کشورها توسعه خوبی یافته و کاربری های آن شناسایی شده است؛ در ایران نیز نیاز است که توجه جدی تری به این حوزه داشته باشیم و تمام دستگاه های ذیربط در پیشبرد اهداف صنعت هوافضا تلاش کنند.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
تولید کالای مرغوب مردم را به خرید کالای ایران ساخت تشویق می کند

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حمایت مردم از تولید ملی گفت: تولید کنندگان باید تلاش کنند با تولی ...


news-image
کنفرانس راهکارهای توسعه صنایع‌پیشرفته برگزار می‌شود

اولین کنفرانس راهکارهای توسعه صنایع‌پیشرفته استان گلستان به منظور توسعۀ فرهنگ کارآفرینی برگزار میشود.


news-image
شرکت‌های خلاق برای حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته حمایت می‌شوند

دبیرخانه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق به‌منظور توسعه و ترویج فعالیت شرکت‌های خلاق از حضور این شرکت‌ها در دوازدهمی ...