الزامات سند جامع توسعه هوافضا را محقق می‌کنیم | نخبه ها
خدمات مرکز


الزامات سند جامع توسعه هوافضا را محقق می‌کنیم
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منوچهر منطقی، رییس مرکز ملی فضایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به مهمترین اولویت مرکز در سال جاری، گفت: یکی از مهم ترین اهداف مرکز در سال جاری، تحقق الزامات سند جامع توسعه هوافضا است که این سند جامع و کامل است و نیازهای فضایی کشور را به نحو مطلوبی تامین می کند.

وی افزود: «تأکید بر تولید علم بومی و توسعه علوم مربوط و نظريه پردازي در عرصه توليد فلسفه هاي مضاف مرتبط با بخش هوافضا با تکیه بر مبانی معرفتی اسلامی»، «استفاده حداکثری از توان داخلی و فعال سازی ظرفیت ها»، مسئولیت پذیری در حفظ و ارتقاي محیط زیست» و «ایجاد فرصت عادلانه برای مشارکت افراد، شرکتها و نهادها در توسعه بخش»، از جمله این الزامات است.

به گفته منطقی، با توجه به اینکه صنعت هوا فضا در تمام کشورها توسعه خوبی یافته و کاربری های آن شناسایی شده است؛ در ایران نیز نیاز است که توجه جدی تری به این حوزه داشته باشیم و تمام دستگاه های ذیربط در پیشبرد اهداف صنعت هوافضا تلاش کنند.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
نوین کفش چند کاره پارسیان  New Multipurpose Persian Shoes

غلامرضا عباسی عضو موسسه حامی نوابغ جوان (حامی نخبگان) برای اولین بار موفق به ابداع نوین کفش چندکاره پارسیان (New Multipu ...


news-image
نوعی از مشتقات ویتامین آ سلول‌های بنیادی سرطانی کبد را از بین می‌برد

Acyclic retinoid، یک ترکیب مصنوعی مشتق شده از ویتامین A است که برای جلوگیری از عود کارسینوم هپاتوسلولار (HCC) که شایعتری ...


news-image
طیف‌سنجی فلورسانس چیست؟

یکی از روش‌های تحریک رنگینه در طیف‌سنجی فلورسانس استفاده از لیزر است که آن را طیف‌سنجی فلورسانس لیزر " ilf" می‌نامند.